Tulot vuonna 2004 9 035 & 2005 6 862 euroo...
Taitais 50 donaa tulla tarpeeseen....
Taitais 50 donaa tulla tarpeeseen....
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mihin Martina omaa rahaa tarvitsee? Äijillään on rahaa vaikka muille jakaa.
joka ei omaa rahaa tarvitse koska äijjät antaa kun jakaa?
Voihan niitä tuloja saada muualtakin kuin henk.koht.verotuksen kautta. Esim. pääomatuloja omasta firmasta. Olisko taustalla jotain sellaista, oma kampaamo, ohjelmatoimisto tms.
Jos ei ole, niin outoa, että on varaa sellaiseen garderoobiin.
- & -
Ja tuskin kukaan muuten mitän yö chattejä juontaisi kuin rahantarpeessa...
Ei taida M:lla olla omaa firmaa (vai oletko jostain virallisista lähteistä bongannut).
Garderoobihan on sponssitavaraa; M on moneen kertaan sen muistanut mainita bb-talossa ollessaan (kuuluu ilmeisesti julkkisten luontaisetuihin, tosin verotettavaa luontaisetuahan senkin kai pitäisi olla).
Pääomatuotot näkyvät myös tilastoissa, joissa mainitaan verotettavat tulot.
Ilmeisesti saa siis tulonsa jostain muusta, että saa ostettua pötyä pöytään (siis rasvattomia ruokia).
Kertoi aiemmin, hänellä on toiminimi. Verotuksessa tulot näkyvät hänen henkilökohtaisina tuloinaan. Mahtaako tuo mieskään niin rikas olla, koska Martina kertoi, että he asuvat vuokralla 48 neliön asunnossa.
Minä olen vakuuttunut, että hän saa talossaolostaan palkan ehkä jopa päiväpalkan. Ei kai hänkään niin tyhmä ole, että lähtisi tuonne laiskana makaamaan. Uskon, että tuotanto palkkasi hänet tuomaan säpinää kuten Martina sanoi (tosin ei puhunut palkasta vaan pelkästä pyynnöstä). Kun joutui asian vuoksi puhutteluun, ja sai rangaistuksen, alkoi kertomaan, että hän on tavallinen kilpailija.
Martina kompastui kävellessään ja kaatui maahan.
"Oho, meni firma nurin!"
... jatkoa edelliseen...
Mutta onneksi puskurirahasto oli tallella. Kupla ei siis ihan puhjennut.
;)
Olen kuullut että Martina istuu tuottavan omaisuuden päällä.