Sää maaliskuussa?

Millainen.

Millainen sää Dublinissa on maaliskuussa?

5

2757

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huhheijaa

      Tajuatko ollenkaan, miten idioottimaisen kysymyksen esitit? Mietipä vähän, jos vaikka kysyisit, minkälainen sää maaliskuussa on Jyväskylässä? Miten helvetissä kukaan voisi tietää sitä monta kuukautta aikaisemmin? Ilmatieteen laitos ennustaa säitä tällä hetkellä parhaimmillaan noin 6 päivää eteenpäin, ja yli 2 päivän sääennusteet ovat varsin epäluotettava ja arvailuja.

      No, käytännössä, en ole mikän säätieteilijä enkä vastaava, mutta ihan maalaisjärjellä ja keskivertoa paremmalla maailmantuntemuksella voisin mainita seuraavaa: Dublin siis sijaitsee Brittien saarilla, keskellä Atlanttia ja Golf-virtaa. Jonka perusteella sää siellä maaliskuussa ei todellakaan ole mikään aurinkoinen ja lämmin, eikä myöskään luminen pakkaskeli. Joten jäljelle jää aivan ilmeinen hieman plussan puolella oleva kostea ja sateinen keli, ehkä hyvällä tuurilla jopa aurinkoinen reilun kymmenen asteen pouta. Revi siitä.

      • Jeanie Johnston

        Niin, siis maaliskuussa Dublinissa on todennäköisesti aika lailla samanlainen sää kuin marraskuussa. Vähän valoisampaa on ja päivä on pari tuntia pidempi.


    • edellisiä

      Kaikkihan tietävät, että maaliskuun keskilämpötila Dublinissa on 28 astetta ja sademäärä alle 2 mm. Aurinkoisia päiviä maaliskuussa on keskimäärin 27. Hullut menevät Kanarialle asti vaikka Euroopassa on näin upea paikka.

      • viisaat

        Kylläpä tuli taas tyhmyys esille vastauksissa.Jos joku haluaa tietää,millainen sää on Dublinissa maaliskuussa,ei hän varmaankaan tarkoittanut tarkkaa säätietoa vaan noin yleensä.Idiootit tietenkin ottivat asian niin väärin että pitivät kysymystä tyhmänä ja todistivat näillä vastauksillaan tyhmyytensä sekä tosikkomaisuutensa.Olkaa mielummin vastaamatta kuin antamalla tyhmiä lapsellisia vastauksia.Tosi asiantuntijat,vastatkaa te,ettei tarvitse lukea hölmöjen "asiantuntijoiden lapsellisia vastauksia".Kiitos!


    • näin..

      Vuosi sitten ainakin satoi kamalasti päivittäin, oli kylmä eikä todellakaan mikään 28 kun siellä tuulee yllättävän paljon! niitä edellä mainittuja hyviä päiviä ei kummemmi ollu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      707
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      649
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      608
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      48
      600
    6. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      76
      576
    7. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      548
    9. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      183
      514
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    Aihe