Vanhanajan saksanpaimenkoiria

Onko teillä tietoa kasvattajasta/kasvattajista, jossa olisi vanhanajan saksanpaimenkoiria. Eli ei luiska peräisiä.

Olisin tiedoista kiitollinen.
3276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Täällä ei varmaankaan saisi mainostaa. Voisin kertoa enemmän hänestä sähköpostilla. Lähetä minulle sähköpostia osoitteeni on [email protected] Hän kasvattaa minusta juuri sopivia.

Äänestä
  • joskus jutusttelin yhden sakemanni miehen kanssa joka kertoi että saksassa on enää vanhoja kunnon sakemanneja, ja hänkin oli koiransa sieltä hankkinut. siis terveempiä lonkkia yms.
    kysele saksasta.

    Äänestä

  • Pipe kirjoitti:

    joskus jutusttelin yhden sakemanni miehen kanssa joka kertoi että saksassa on enää vanhoja kunnon sakemanneja, ja hänkin oli koiransa sieltä hankkinut. siis terveempiä lonkkia yms.
    kysele saksasta.

    että suomessa olisi myös ko. kasvattaja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Roxi kirjoitti:

Onko teillä tietoa kasvattajasta/kasvattajista, jossa olisi vanhanajan saksanpaimenkoiria. Eli ei luiska peräisiä.

Olisin tiedoista kiitollinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu