pärjäisinkö joukkueellani (fc valtra) ensi kaudella 7-divarissa? Mahdollisuus on nousta sinne tämän kauden päätteeksi. Kattelkaas mun kokoonpanoo, ja sanokaas, ketä ostan, ja ketkä pidän joukkueessa.
7-divari
rikke93
1249
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Pärjäät varmasti! Seiskaan vaan. Motsia vielä vikaan matsiin. Tottakai!
Treenikuviosi näyttää loistavalta. Jannut on nuoria ja pelailee kelpo suoritteita. Hyvä hyvä!
Jos varallisuutta on, niin keskikentälle kannattaisi panostaa yhteen tai kahteen "supertähteen" (taso huomioiden toki).
Muutenkin kannattaisi suosia kokemusta tuon nuoruuden kustannuksella. Nuo ukot ei nimittäin tule sitten enää kutosessa pärjäämään, seiskan voitto voi tulla kyllä kyseeseen kunhan hyökkisi vielä tuosta parantavat tasoaan. Muistat vaan sitten tuon tulevan treeni-uudistuksen, eli ensi kaudesta alkaen se aputaitojen treenaminen tulee korostumaan ja ennenkaikkea nopeutumaan sinne Hyvään asti muistaakseni. (tarkistaa voi siitä pääkirjoituksesta. kannattaa lukea.)
Suosittelisin keskikentälle jotain Hyvä/Erinom. pelinrakennus tuettuna Hyvällä tai paremmalla kokemuksella. Kaikki syöttötaito Heikon päälle on plussaa. Ikää jossain 28-34. 34 Vuotias jannu on muuten sitten semmoinen 1-3 kauden pelimies, eli mahdottomasti rahaa sellaiseen ei kannata uhrata.
Mutta siis hyvältä meno näyttää ja ei tuolla poppoolla seiskasta varmasti putoa :) Luottavaisesti vaan uuteen kauteen.
Stadionin laajennusta kannattaa jossain vaiheessa varmasti alkaa harkitsemaan sikäli kun talous antaa myöden. Laskennallista tukea kannattaa hakea osoitteesta: http://www.htsuomi.net/areenalaskuri.php
Muistat sitten ensi kaudella picata cupissa niin pitkälle kun vaan pääset. Saat vähän etua sinne joukkuehengen puolelle.
Mutta niin hyvältä tuo näyttää, että "hanaa" vaan. Minä en oikeastaan taida olla edes pätevä neuvomaan enää tuosta pisteestä eteenpäin :)
Tsemppiä.