ovulaatio

Näyttääkö ovulaatiotesti aina raskauden?

LH.hormonihan nousee, jos on raskaana ja ovulaatiotesti mittaa juuri tuon LH.hormonin.
3426
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

näyttää raskauden..

Äänestä
  • Sitten ovulaation jälkeen jos on raskautunut, niin ovistestin pitäisi näyttää aina positiivista, mut ei se kyllä niin ole...ainakaan mulla ei ollut.

    Äänestä

  • ovistestillä ja sain kaksi viivaa (päivää ennen kuukautisten alkamista) ja samalla tein tosi herkän raskaustestin. Niinpä menkat tulivat ihan ajallaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pohtijatar kirjoitti:

Näyttääkö ovulaatiotesti aina raskauden?

LH.hormonihan nousee, jos on raskaana ja ovulaatiotesti mittaa juuri tuon LH.hormonin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu