Ostokset Hurghadassa

Minkälainen hintataso Hurghadassa on? Onko basaareja ja mitä niissä lähinnä myydään? Laukut ja kengät kiinnostavat erityisesti :)
41274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Siellä ei kyllä ole mitään kunnon shoppailupaikkoja.
Pelkkää huono rihkamaa jolla turistia kusetetaan
tyyliin 30 euroa 1 euron t-paidasta.

Äänestä
  • Tottakai turisteja yritetään kusettaa mutta tinkimis taito kunniaan ja maalais järki peliin, Niin kyllä se hinta tippuu. Rihkamaa myydään paljon ja myös huonolaatuisia T- paitoja mutta myös hyvää tavaraa, Kuten laukkuja. Kyllä minäkin myisin 1 T-paidan 30€ jos joku haluaisi sen välttämättä sillä hinnalla ostaa. Kaikista hinnoista lähtee ainakin puolet jos jaksaa vain tinkiä. Se on välillä rasittavaa mutta kannattaa.

    Äänestä

  • Minä kun taas ostin eurolla niitä t-paitoja joista täällä suomessa pyydetään se 30€.
    Niin se menee vaan.
    Jos ei halua tinkiä niin fix-price kaupoissa on myöskin erittäin halvat hinnat.
    Yksi hyvä on cleopatra.

    Äänestä

Näiltä sivuilta Hotel-osiosta löytyy hyvä kartta ja linkki kauppakeskuksen sivuille, jossa myös paljon valokuvia. Hinnoista ei tosin mitään muuta tietoa kuin että ne ovat kiinteät, ei tinkimistä.
http://www.hurghada-tourism.com/index-en.php

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fjbgkjsgmf kirjoitti:

Minkälainen hintataso Hurghadassa on? Onko basaareja ja mitä niissä lähinnä myydään? Laukut ja kengät kiinnostavat erityisesti :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu