,,, omasta mielestään "kaunis", hettainen ja "tervejärkinen" on taas palannut keskuuteemme. on siin epätoivoinen, skeidaa jauhava,, kaappivamppi, *tirsk*
no nyt se,,,*emma
hoh-hoijaa
3413
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kattoo kun emma on vauhdissa. *pussailee* ja *repeilee*
kyllä nykysin saa olla mitä haluaa, mutta jotkut sättääjät ovat aika hukassa. kun luulevat OIKEASTI löytävänsä elämänsä rakkauden täältä chat-maasta. joka viikko on uusi romanssi, kaikki on niin uskomattoman kaunista ja ihanaa. rakkaus kukkii ja hehkuu... muutama päivän ajan.
eikö se ole kauhean rasittavaa koko ajan rakastua ja erota täällä chatissa? jos aikoo oikean elämänkumppanin löytää, eiköhän se löydy muualta kuin täältä.
tosin, tiedän muutaman tapauksen ts. poikkeuksen, että kaksi ihmistä on tavannut, rakastunut ja muuttaneet yhteen/menneet avoon/avioon, kun ovat chatin kautta tavanneet. mutta tuskin näin käy kyseessäolevalle... sorry.
...kyseinen henkilö on todella säälittävä, mutta on myöskin muistettava, että kaikki ihmiset eivät ole ihan tasapainoisia ja normaaleja. Joukkoon mahtuu myös *Emman kaltaisia elämässä "saamapuolelle" jääneitä. Heilläkin on kuitenkin oikeus olemassaoloon.
Itsekin chatin vakkarina olen joutunut usein suoraan sanottuna häpeämään ko. henkilön juttuja ja käytöstä, mutta monesti olen myös säälinyt häntä huomatessani, kuinka porukka (varsinkin miehet) pitävät häntä pilkkanaan.
Mutta koska hän ei näköjään itse tajua "tilaansa", mitä voisivat kanssachattarit tehdä? Kas, siinäpä pulma...