"pyyhepatteri"

Kunpaanko vesikiertoon pitäisi ns.rättipatteri
laittaa, lattialämmitys vai käyttövesi???
2337
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

lain mukaan enää laittaa.

Äänestä
  • Kylläpä vaan saa putkipattereita edelleen liittää lämpimän veden kiertoon. Siihen ne on järkevääkin liittää, koska patteriverkosto laitetaan kesällä kylmäksi.

    Mitoitus pitää vain tehdä niin, että veden lämpötila pysyy kaikissa verkoston osissa, paluujohto mukaanluettuna, väh. 55 asteessa, mikä tarkoittaa, ettei patterille saa mitoittaa "deltateetä" kuin pari astetta.

    Vaihtoehto B olisi "kaksineuvoinen" patteri, joka lämpiää talvet patteriverkoston vedellä ja kesät sähköllä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


etelä-savo kirjoitti:

Kunpaanko vesikiertoon pitäisi ns.rättipatteri
laittaa, lattialämmitys vai käyttövesi???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu