Onko Kokkolaan perustettu uusi järjestyksenpitoyksikkö, mikä tämän tehtävä on?
t. epätietoinen
t. epätietoinen
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Kysymys taitaa olla tehtävien ulkoistamisesta.
Kun omat voimavarat ja taidot on rajalliset niin
hankitaan lisäosaamista ammattilaisilta.
Onko muilla jotain parempaa tietoa?
mahdollisesti verovaroja?
Minä en ainakaan tiedä keneltä puuttuu ammattitaito tai rohkeus avoimeen tiedottamiseen.
sitä jengienvälistä välienselvittelyä.
Miten tämän joukkion tunnistaa?
siitä, että niillä on tunnistusmerkit povitaskussa.
Mutta mikä tämän jengi on?
Onko kellään tietoo?
sisä vai ulkopuolella?
Onkohan tämä toiminta ihan laillista?
Vaikuttaa jotenkin alamaailman tyyliseltä.
Tarviiko minun olla itsestäni ja perheestä huolissani, asun rauhallisella alueella jossa polkupyöriäkään ei ole koskaan lukittu.
Osaako kukaan vastata?
että jollakin järjestöllä on menossa imagonkohotuskampanja. Käyttävät kuulemma pelotevaikutusta asiodensa edistämiseen. Luultavasti laiton järjestö tai oikeastaan täytyy olla.
miten voi liittyä jäseneks? Tarviiko jotain korttia tai koulutusta?
Mulla ei kyllä ole varaa hankkia mitään kalliita pelotteluvälineitä. Marketissa oli syystarjouksessa 2-T raivaussaha automaattisella siimansyötöllä, sillä vois sillai viimeistellä.
Pakoputken vois ottaa pois ääniefektien lisäämiseksi, sillä sitte pohkeeseen housun päätä, ei jää todisteita, ai että tekis kutaa.
Jäsenet seulotaan palikkatestillä. Yhteiskunta kouluttaa verovaroilla ja takaa hyvän suojelun.
Hyvät perustiedot kuitenkin saa jo peruskoulussa, välitunnilla, kiusaamalla pienenpiään.
Hyväksymällä kiusaaminen ja laiton uhkailu on samalla itse kiusaaja ja uhkailija.
Fakta.
Tarviiko joku todella tuollaista imagoa???
Kuka kuka kuka??????
Tämä on h......n enkelien alaosasto Mustat enkelit. Tehtävämme on avustaa pelottelutehtävissä riittämättömän ammattitaidon omaavia tahoja. Veronmaksajat maksavat kulut mukisematta, kun niiltä ei kysytä, demokratiasta viis kunhan saa pelotella.
t. Konnarauta
Me ainakin kannatetaan.
t. Pikkukonnat
vähän suuremmasta maailmasta, siellä pelätään kaikkia. Oppia oon saanu televisosta, sielä oli se mustanaamio seki pelottaa arimmat.
t. Konnanokka
Kaikkea täytyy koittaa ku omat taidot ei riitä.
Osaan kyllä autolla suttailla.
t. Konnanokka
johtaa tätä joukkoa?
Onko kukaan tietoinen ennenkuulumattomasta toiminnasta?
Me heiteään isot verkot veteen ja katotaan mitä siihen tarttuu. Kyllä siitä aina yks sopiva kiusattava löytyy. Eihän meillä ole aikaa ja halua ny totuutta ruveta onkimaan.
t. Konnapomo