Kokemuksia? Hintoja?
Oravais
Mari tai Karina
3538
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mitä halusit tietää?
Kaikki meni sopimusten mukaan. Olen tyytyväinen. Vähän mietityttää, että olisiko saanut saman jostain halvemmalla, mutta toisaalta nimenomaan maksoin siitä, ettei minun tarvitse kaikkea kytätä. Se toteutui.
Hinnat on taas jo muuttuneet, pyydä tarjous.
Ei mitään valittamista Oravais-talosta. Kohta 3 v asuttu. Ehkä oltais saatu vähän halvemmalla kokonaan itse rakentaen, mutta nyt muutettiin viikko talon tulon jälkeen ja itselle jäi vain perustukset tietty piha ym. Hintoja en nykyisellään tiedä, kysele tarjouksia ja käy katsomassa valmiita taloja, niistä näkee tosi paljon rakentamisen laadusta ym.
liina2 mallin tänä vuonna ja teimme taloon todella paljon muutoksia, tapeteista lähtien. Itse halusin talomme sisustukseen satsata paljon,joten hintaa talolle tulee aika lailla. talotehtaalle maksoimme n. 220 000 ja perustukset ja yläkerran teko ja cronspisenin kaakeliuuni ym ym päälle, puhumattakaan maansiirroista, pihasta, rantasaunasta, autotallista tai erikseen rakennettavasta lasiverannasta. Rahaa palaa lähemmäs 400 000, mutta sen olemme valmiit myös maksamaan. Palvelu pelannut erinomaisesti, työn jälki ollut erittäin hyvää ja muuttamaan pääsimme sovittuun aikaan, pari viikkoa talon tulosta. Nyt ei sitten muuta kuin nautitaan! Voin lämpimästi suositella oravaista muillekin.