Yle/digi

Jollei tiki kanavien pätkiminen ja tekstityksen puuttuminen viikossa parane valitan kuluttaja-asiamiehelle, koska maksan kuiten teeveen katselusta lupamaksun.
Toinen vaihtoehto on pistää lupamaksu jäihin siksi kunnes nämä asiat on saatu kuntoon.
Oisiko boikotin paikka nämä ns teeveelupa maksut.
2173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Digitaalitekniikka on tuonut uudet laatustandardit. Pätkiminen, tekstityksen puute tai jumittuminen eivät ole vikoja, vaan ominaisuuksia.

Äänestä

lähetyksissä. On kun olis menty kolmekymmentä vuotta taaksepäin. Äänet pätkii, kuva pätkii ja pilkkoontuu, tekstitykset on syvältä ja kuvan kontrasti ainakin elokuvissa ihan p:stä. Niin ja tekstitykset välillä ihan väärässä paikassa kuvaan nähden, amatöörejä asialla. Onkohan nää niitä radioamatöörejä....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


O. Mäkiketokukkula kirjoitti:

Jollei tiki kanavien pätkiminen ja tekstityksen puuttuminen viikossa parane valitan kuluttaja-asiamiehelle, koska maksan kuiten teeveen katselusta lupamaksun.
Toinen vaihtoehto on pistää lupamaksu jäihin siksi kunnes nämä asiat on saatu kuntoon.
Oisiko boikotin paikka nämä ns teeveelupa maksut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu