Minkä ikäinen pentu voi osallistua mätsäreissä pienet pennut luokkaan?
Minulla on vajaa 4kk vanha sekarotuinen pentu jolle on ensimmäinen rokotus annettu muttei vahvistus rokotusta vielä pentu ole saanut. Voiko näin nuoren kanssa mätsäriin mennä?
MATCH SHOW
5
4534
Vastaukset
- ja rokotukset
En ole aivan varma asiasta, mutta sanoisin ei. Jos ei tehosterokotteesta ole kulunut 2viikkoa, niin ei teidän koiran rokotukset ole kunnossa, mikä taas on varmaan yksi niistä harvoista vaatimuksista mätsäreissä..
Oman pentunne turvallisuudenkin kannalta, kannattaa vältää paikkoja missä liikku paljon vieraita koiria, ennen kuin rokotukset on ok.
Teillä on tosin nyt otollista aikaa harjoitella ja hioa vielä teidän "esiintymistänne", ja menette sitten myöhemmin hyvin valmistautuneena ja rokotukset kunnossa mätsäreihin..- yennn-
Ei voi. Useissa mätsäreissä ikärajana on 5kk tai enemmän, ja vahviste on pakko olla.
- ja luokat
ovat mätsäreissä järjestäjän valittavissa. Meillä ainakin pääsee mukaan heti kun rokotukset vaan ovat kunnossa eli tehosteesta kulunut se 2 viikon varoaika.
- koiran omistaja
Ei voi mennä, koska koiralla pitää olla vahvistus rokotus!
Mene sitten kun koirallasi on se vahvistus rokotus annettu:) - Anonyymi
HEINONEN
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....1779474Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3527184Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?1056062Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen274246- 1714094
Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht823825Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu933734Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.353318- 1943080
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik172744