Kaikki Mersujen pienoismalleja keräävät !!!
(tottakai muutkin)
Löytyykö teiltä ylimääräisiä tai kaksoiskappaleita joista tahtoisitte luopua.Pääpaino henkilöautomalleissa,kuten SL,SEL.Itsellä on jo yli parikymmentä MB mallia,mutta keräily jatkuu !!
1/43 Mercedes-Benz pienoismallit
1
675
Vastaukset
- pienoismalleista innostunut
Muun muassa Mersun pienareita mullakin muutama, viimeksi hommasin minichampsin punaisen 1:43 M-B 190E vm. 1984 mallin, rajallinen erä 1632kpl, hieno ja pieteetillä tehty, esim. se tähti keulassa on uskomattoman pieni ja ohut mutta silti virheetöntä työtä :) Olen aina tykännyt tuosta pikkumersusta joten siksipä malli tuli hankittua. On jopa 80-luvulta peräisin oleva 1:24 muovimallikin Cosworth-Benz 190E 2,3-16 mallista.
Isomman mittakaavan Mersukin on yksi kappale, 1:18 E-sarjan "Väyrysmersu" farmarina mutta Ansonin valmistamana se ei ole yhtä hyvin viimeistelty kuin esim. Minichampsin tai Autoartin mallit.
Malleja kannattaa kysellä Collector's Modeltoysista, Modelmaniasta tai Pienoismallimarketista, saattaapa joskus jotain löytyä tietonikkaristakin. Sitten on tietysti huuto.net ja ebaykin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191622
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991468Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy35849Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29829Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50746Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?35730Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56708Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37700Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s42689Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37653