Linux "Messenger"

Eli kaikkihan tietää ÄksPeen Messengerin ja nyt kysyisinkin et onko jollain tietoa Linuxin "Messengeristä"? Kaveri kertoi että sillä voisi soittaa kaverille gsm puhelun. Ja tietysti jos Sulla on laajakaista tämä on kiinteää... Joten onko tää ihan bullshittii vai tositarina?
2753
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Linuxissa tota Messengerin hommaa hoitaa Gaim. http://gaim.sourceforge.net

Eipä tuo taida osata soittaa tosin.

Gnomemeetingillä voit soittaa PC-to-Phone puheluja.

Äänestä
  • KDE hen on toi kopete ja siinä on kaikki chattisysteemit icq:sta msn:stä jabberiin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ella kirjoitti:

Eli kaikkihan tietää ÄksPeen Messengerin ja nyt kysyisinkin et onko jollain tietoa Linuxin "Messengeristä"? Kaveri kertoi että sillä voisi soittaa kaverille gsm puhelun. Ja tietysti jos Sulla on laajakaista tämä on kiinteää... Joten onko tää ihan bullshittii vai tositarina?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu