etsitään saranoita

Mistä löytää sellaisia saranoita joita käytetään huonekaluissa, vaikkapa säilytysarkuissa? Pitäisi olla sellaiset jotka "ottavat vähän vastaan" jotta ei rämähdä säilytysarkun kansi sormille kun avaa/sulkee kannen.
2650
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kysy vaikka :Arvo helat , eteläpohjanmaalla , tai sitten rautakaupasta

Äänestä

Muutamia koruarkkuja olen valmistanut ja niihin olen asentanut ihan messinkisen pianosaranan... myydään metritavarana.

Tuo kannen kaatuminen taaksepäin estetään kannen sisäpuolelle ja arkun päätyyn sisäpuolelle asennetuilla ruuveilla, joiden väliin asetetaan sopivan pituinen ketju tai naru.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


aik.nainen kirjoitti:

Mistä löytää sellaisia saranoita joita käytetään huonekaluissa, vaikkapa säilytysarkuissa? Pitäisi olla sellaiset jotka "ottavat vähän vastaan" jotta ei rämähdä säilytysarkun kansi sormille kun avaa/sulkee kannen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu