Hei,
Täällä on keskusteltu erilaisista keittiöistä paljonkin, mutta kukaan ei ole maininnut Kvikiä. Onko kellään kokemusta? Heidän valikoima miellytti silmää kovasti, ja täytyy myöntää, että myös hinta ei ollut hullumpi. Olen kiitollinen myös muista keittiöremontin suunnitteluvinkeistä.
Kvik-keittiö
7
1845
Vastaukset
- reilun vuoden
Kvikin keittiö ja ollaan enemmän kuin tyytyväisiä. Iso keittiö (30m2), ovi/laatikkoyksiköitä 53 valkoista laminaattia ja lasi/alu yhdistelmää, kaikissa vaimentimet vakiona, kivitasoa 7m 1,2 m2 saareke, reelinkivetimet, Stalan jätejärjestelmä ja XL-Combo allas. Hinta puolet (10k€) esim Puustellin tai Topin tarjouksesta. Kokemuksesta tiedän esim Puustellin laadun - siksi ei sitä edes ajateltu...
- TIETOA
näin tavarantoimittajan puolesta voin vakuuttaa: poikkeuksellisen avointa & rehellistä kauppaa alalla. Saat jopa tarkan hinnankin heti ensi tapaamisessa..
- valinnanvaikeus
Kertokaahan vielä lisää kokemuksia, täällä myös yksi perhe, joka on kiinnostunut Kvik-keittiöistä.
- justjoooo
Mainoskuvassa upea kokonaisuus.. annettu hinta ei kuitenkaan sisällä juuri mitään... Loppujen lopuksi kun ynnää, niin kaapit ovat aika älyttömän kalliita..
- tarjouksia?
Meillä oli 8 tarjousta jotka vaihteli 10k€ ja 22k€ välillä - materiaalit ihan samat, samat speksit, mitat kaikki. Ilman asennusta. Otettiin sitten toiseksi halvin eli Kvik - vain Keittiönet oli 200€ halvempi. Ynnää vaan.
- jolo
tarjouksia? kirjoitti:
Meillä oli 8 tarjousta jotka vaihteli 10k€ ja 22k€ välillä - materiaalit ihan samat, samat speksit, mitat kaikki. Ilman asennusta. Otettiin sitten toiseksi halvin eli Kvik - vain Keittiönet oli 200€ halvempi. Ynnää vaan.
Ostimme kesällä keittiön kvikistä. Hirveästi emme muita vaihtoehotja edes tutkineet, sillä kvikillä oli haluamamme malli.
Toimitus oli kohdallaan, kaapit oli helppo koota ja asentaa itse.
Olen oikein tyytyväinen, varsinki erikoissuuret xxl-laatikot ovat loistavia. - Amaro
jolo kirjoitti:
Ostimme kesällä keittiön kvikistä. Hirveästi emme muita vaihtoehotja edes tutkineet, sillä kvikillä oli haluamamme malli.
Toimitus oli kohdallaan, kaapit oli helppo koota ja asentaa itse.
Olen oikein tyytyväinen, varsinki erikoissuuret xxl-laatikot ovat loistavia.Tilasimme viime keväänä Kvikistä kodinhoitohuoneen kalusteet. Itse materialissa ei ole moittimista, mutta palvelun laadussa sitäkin enemmän. Päivänä, jona työt oli tarkoitus tehdä, osa kalusteista puuttui. Korvauksena vaadimme heiltä työn loppuunsaattamisen. Asentaja toi viikon kuluttua tullessaan loput tavarat, mutta edelleen vetimet olivat väärän kokoiset, joiden vaihtamista jouduimme edelleen odottamaan. Ja pisteenä i:n päälle, saimme toissa päivänä maksukehoituksen erästä, joka oli maksettu jo puoli vuotta sitten.
Ikinä emme osta kyseisestä fimasta ruuviakaan, ovat ilmeisen hukassa busineksensa kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053101Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391590Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus921442- 891349
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461304Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1521219Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121168Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze123999Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89912Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44793