Hei,
Täällä on keskusteltu erilaisista keittiöistä paljonkin, mutta kukaan ei ole maininnut Kvikiä. Onko kellään kokemusta? Heidän valikoima miellytti silmää kovasti, ja täytyy myöntää, että myös hinta ei ollut hullumpi. Olen kiitollinen myös muista keittiöremontin suunnitteluvinkeistä.
Täällä on keskusteltu erilaisista keittiöistä paljonkin, mutta kukaan ei ole maininnut Kvikiä. Onko kellään kokemusta? Heidän valikoima miellytti silmää kovasti, ja täytyy myöntää, että myös hinta ei ollut hullumpi. Olen kiitollinen myös muista keittiöremontin suunnitteluvinkeistä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kvikin keittiö ja ollaan enemmän kuin tyytyväisiä. Iso keittiö (30m2), ovi/laatikkoyksiköitä 53 valkoista laminaattia ja lasi/alu yhdistelmää, kaikissa vaimentimet vakiona, kivitasoa 7m 1,2 m2 saareke, reelinkivetimet, Stalan jätejärjestelmä ja XL-Combo allas. Hinta puolet (10k€) esim Puustellin tai Topin tarjouksesta. Kokemuksesta tiedän esim Puustellin laadun - siksi ei sitä edes ajateltu...
näin tavarantoimittajan puolesta voin vakuuttaa: poikkeuksellisen avointa & rehellistä kauppaa alalla. Saat jopa tarkan hinnankin heti ensi tapaamisessa..
Kertokaahan vielä lisää kokemuksia, täällä myös yksi perhe, joka on kiinnostunut Kvik-keittiöistä.
Mainoskuvassa upea kokonaisuus.. annettu hinta ei kuitenkaan sisällä juuri mitään... Loppujen lopuksi kun ynnää, niin kaapit ovat aika älyttömän kalliita..
Meillä oli 8 tarjousta jotka vaihteli 10k€ ja 22k€ välillä - materiaalit ihan samat, samat speksit, mitat kaikki. Ilman asennusta. Otettiin sitten toiseksi halvin eli Kvik - vain Keittiönet oli 200€ halvempi. Ynnää vaan.
Ostimme kesällä keittiön kvikistä. Hirveästi emme muita vaihtoehotja edes tutkineet, sillä kvikillä oli haluamamme malli.
Toimitus oli kohdallaan, kaapit oli helppo koota ja asentaa itse.
Olen oikein tyytyväinen, varsinki erikoissuuret xxl-laatikot ovat loistavia.
Tilasimme viime keväänä Kvikistä kodinhoitohuoneen kalusteet. Itse materialissa ei ole moittimista, mutta palvelun laadussa sitäkin enemmän. Päivänä, jona työt oli tarkoitus tehdä, osa kalusteista puuttui. Korvauksena vaadimme heiltä työn loppuunsaattamisen. Asentaja toi viikon kuluttua tullessaan loput tavarat, mutta edelleen vetimet olivat väärän kokoiset, joiden vaihtamista jouduimme edelleen odottamaan. Ja pisteenä i:n päälle, saimme toissa päivänä maksukehoituksen erästä, joka oli maksettu jo puoli vuotta sitten.
Ikinä emme osta kyseisestä fimasta ruuviakaan, ovat ilmeisen hukassa busineksensa kanssa.