J M lähettipalvelu

Minkalainen firma Jm lähettipalvelu?
Onko tietoa on hyvä paikka? ja palkka? minkalainen työ onko raskasta.onko kokemuksia?
Olen hakeutumassa kuljetusalalle olisin kiitollinen jos joku kertoisi kannattaako hakea tänne töihin
82268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

"minkalainen työ onko raskasta"
kokemuksesta sanottava että riippuu hyvin pitkälti tekijästä..tuskinpa mikkihiiret pärjää..

Äänestä
  • kevyitä lodjuja kanniskelevat suurin osa ...

    Äänestä

ollaan täälläkin mietitty että millanen firma on? Aika usein hakee työntekijöitä.

Äänestä

kyseinen firma hakee työntekijöitä n. kerran viikossa. miksi se tekee niin? minne ne vanhat työntekijät aina katoaa?
miksei kyseinen firma osaa lukea karttaa?

ps. onnea työnhakuun!

Äänestä

Viestistäsi tulee sellainen mielleyhtymä, että haet kevyttä sisätyötä ja korkeaa palkkaa. Ymmärsinkö oikein?

Sellaisen saamiseen tarvitaan joko hyvä koulutus tai iskän firma.

Voisit aloittaa siitä, että etsisit peruskoulun toisen luokan äidinkielenkirjan ja työkirjan ja tekisit sieltä tehtävät, kannesta kanteen.

Äänestä

älä hyvä iminen mene jos muualtakin hommia saisit!! työpäivät yleensä venähtää, palkka ihan minimi!! ylitöitä kertyy ja rahoja tehdyistä ylitöistä saa odottaa!! viikonloppusinkin saattaa joutua keikkaa heittämään ja lomaa todella vaikea saada!! ja välillä kuukausi palkan maksussa muutenkin ongelmia!!

Äänestä

Taitaa joka työpaikassa olla se koeaika, jona aikana voi katsoa sopiiko kyseinen työ itselle. Sama juttu tietty toisinpäin eli firma voi koeaikana potkaista pihalle jos tuntuu ettei tarjottu työ maistu tekijälle. Ja jos homma ei vastaisikaan odotuksia niin saahan siitä työkokemusta, mikä taas on eduksi kun haet jotakin muuta duunia. Tuskinpa tuossa kokeilussa häviät ainakaan jos nyt olet työttömänä ja vaikka vielä ilman mitään koulutusta.

Työhaastattelussa kannattaa selvittää miksi firma hakee usein työntekijöitä. Onko kehnot hommat vai tarvivatko vain yksinkertaisesti lisää työväkeä. Jälkimmäiseen viittaisi se, että ainakin liikkeellä olevien autojen määrä on viimeaikoina lisääntynyt?!?!

Äänestä

Niin. Kokemuksesta sanon, että ennen kuin menet firmaan töihin... ...Ota vastuuvakuutus ja liity jäseneksi AKT:hen. Opiskele myös tiekuljetussopimuslaki ja toimi tiukasti lain mukaisesti vaikka ohjeistaisivat sinua miten. Pidä myös hyvät yhteydet muihin työpaikkoihin. Tämä koskee tietysti kaikkiakin kuljetusliikkeitä, mutta etenkin tätä kyseistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


töihin haluava kirjoitti:

Minkalainen firma Jm lähettipalvelu?
Onko tietoa on hyvä paikka? ja palkka? minkalainen työ onko raskasta.onko kokemuksia?
Olen hakeutumassa kuljetusalalle olisin kiitollinen jos joku kertoisi kannattaako hakea tänne töihin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu