Soseista...

Jos teette itse soseita niin miten neteette? Siis paistatteko lihan ja broilerin vai keitättekö?
2267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pannulla paistaessa tulee karsinogeenejä.

Äänestä

Keitän lihat pienessä vesimäärässä, ja soseutan ne sitten sauvasekoittimella keitinveteensä. Pakastan jääpalarasioissa, ja kun ovat jäätyneet, siirrän ne pakasterasiaan.

Pannulla paistetusta lihasta tulee herkemmin vatsavaivoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysymys.... kirjoitti:

Jos teette itse soseita niin miten neteette? Siis paistatteko lihan ja broilerin vai keitättekö?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu