Kuka osaisi kertoa, mistä löytäisin hääpuvun mallin / kaavan linnanneitomaiseen hääpukuun? Kukaan törmännyt jossain liikkeessä / netissä??
Ajatuksena olisi korsettimainen yläosa jossa nauhoitukset edessä tai takana sekä "halkaistu" helma edessä (jonka alta näkyisi esimerkiksi punainen kangas...)
Terveisin
Morsian 2008
Kiitollinen kaikesta tiedosta
"Linnanneito"-hääpuku
4
1914
Vastaukset
- ihmeessä?
Miks haluat pukeutua häihisi linnanneidoksi? Ovatko hääsi naamiaiset? Laita päällesi mielummin joku tyylikäs morsiuspuku, koska muuten häissäsi kaikki muut ovat pukeutuneet hienoihin juhla-asuihin ja itse näytät siltä kuin olisit vetämässä teatteriesitystä. Saattaa kuulostaa tylyltä, mutta mua oikeesti säälittää katsoa kuvia ihmisten häistä kun morsiamet ovat yrittäneet keksiä jotain omaperäistä ja lopputulos on juuri kuvailemasi punaista vilkkuva linnanneito. Olen ihan varma että muutaman vuoden kuluttua kadut kuitenkin valitsemaasi asua, ja toivot että olisit laittanut päällesi oikean morsiuspuvun koska häät ovat kuitenkin "once in a lifetime" naamiaisia tulee aina.
- Ninsku-neiti
Moikka! Itse ihastuin vähän kuvailemasi tyyliseen Nixa-merkkiseen hääpukuun. Ajattelin vuokrata sellaisen ensi kesän häihin. Puvun värivaihtoehtoja kirjailun ja halkiosta vilkkuvan kankaan suhteen on lähes 90!! Nyöritkin saa samaa väriä (esim. punainen) Katso nämä:
http://www.pukuvuokraamo.net/ Tuolta näet värivaihtoehdot
http://www.nixa.se/ (laita mallinumerohakuun 7100) Tuolta näet hääpuvun mallin.
Toivottavasti tykkäät - mä olin ainakin ihan valtavan mielissäni, kun puin ton päälleni sovitettaessa! :-)- alkuper.
Juuri jotain tuon tyyppistä olen miettinyt :)
yläosassa saisi kuitenkin olla vielä jotakin, koska minulla on aika leveät hartiat ja paksut käsivarret... mutta suuri kiitos linkeistä!!!
Ja onnea ensi kesän häihin!!!
- morsiox
Näillä näytti minusta olevan jotakin tuon tapaista:
http://www.bridaloutlet.se
- Paljon kirjailtuja ja pitsiyläosia, se on kai "in". Liike on Siljan terminaalin lähellä, eli risteilyltä ehtii hyvin ja suomella pärjää!Omistaja ja myyjä on suomalainen. Liike tuo Amerikasta uusia tunnettujen suunnittelijoiden "outlet" -pukuja, UPEITA!!!
Kun muuttaa kruunut euroiksi (euro on n. 9 kruunua) melkein 10;llä voi jakaa hinnan, hinnat siinä 200 euron ympärillä, kalliimpia ja halvempia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad1001723- 551123
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4381104- 1701023
- 58811
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän126782- 83730
- 51708
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38675- 57671