"Linnanneito"-hääpuku

???

Kuka osaisi kertoa, mistä löytäisin hääpuvun mallin / kaavan linnanneitomaiseen hääpukuun? Kukaan törmännyt jossain liikkeessä / netissä??

Ajatuksena olisi korsettimainen yläosa jossa nauhoitukset edessä tai takana sekä "halkaistu" helma edessä (jonka alta näkyisi esimerkiksi punainen kangas...)

Terveisin

Morsian 2008

Kiitollinen kaikesta tiedosta

4

1857

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihmeessä?

      Miks haluat pukeutua häihisi linnanneidoksi? Ovatko hääsi naamiaiset? Laita päällesi mielummin joku tyylikäs morsiuspuku, koska muuten häissäsi kaikki muut ovat pukeutuneet hienoihin juhla-asuihin ja itse näytät siltä kuin olisit vetämässä teatteriesitystä. Saattaa kuulostaa tylyltä, mutta mua oikeesti säälittää katsoa kuvia ihmisten häistä kun morsiamet ovat yrittäneet keksiä jotain omaperäistä ja lopputulos on juuri kuvailemasi punaista vilkkuva linnanneito. Olen ihan varma että muutaman vuoden kuluttua kadut kuitenkin valitsemaasi asua, ja toivot että olisit laittanut päällesi oikean morsiuspuvun koska häät ovat kuitenkin "once in a lifetime" naamiaisia tulee aina.

    • Ninsku-neiti

      Moikka! Itse ihastuin vähän kuvailemasi tyyliseen Nixa-merkkiseen hääpukuun. Ajattelin vuokrata sellaisen ensi kesän häihin. Puvun värivaihtoehtoja kirjailun ja halkiosta vilkkuvan kankaan suhteen on lähes 90!! Nyöritkin saa samaa väriä (esim. punainen) Katso nämä:
      http://www.pukuvuokraamo.net/ Tuolta näet värivaihtoehdot
      http://www.nixa.se/ (laita mallinumerohakuun 7100) Tuolta näet hääpuvun mallin.
      Toivottavasti tykkäät - mä olin ainakin ihan valtavan mielissäni, kun puin ton päälleni sovitettaessa! :-)

      • alkuper.

        Juuri jotain tuon tyyppistä olen miettinyt :)
        yläosassa saisi kuitenkin olla vielä jotakin, koska minulla on aika leveät hartiat ja paksut käsivarret... mutta suuri kiitos linkeistä!!!
        Ja onnea ensi kesän häihin!!!


    • morsiox

      Näillä näytti minusta olevan jotakin tuon tapaista:
      http://www.bridaloutlet.se
      - Paljon kirjailtuja ja pitsiyläosia, se on kai "in". Liike on Siljan terminaalin lähellä, eli risteilyltä ehtii hyvin ja suomella pärjää!Omistaja ja myyjä on suomalainen. Liike tuo Amerikasta uusia tunnettujen suunnittelijoiden "outlet" -pukuja, UPEITA!!!
      Kun muuttaa kruunut euroiksi (euro on n. 9 kruunua) melkein 10;llä voi jakaa hinnan, hinnat siinä 200 euron ympärillä, kalliimpia ja halvempia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      94
      10681
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      247
      4586
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      163
      3953
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      171
      3454
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      72
      3272
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      73
      3046
    7. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      32
      2812
    8. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      27
      2360
    9. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      65
      1776
    10. Kiinnostaa - ei kiinnosta - kiinnostaapas

      Selittäkää hämmentyneelle miksi miehiä ei ikinä kiinnosta silloin, kun sitä olisi itsekin kiinnostunut? Sitten kun siirt
      Sinkut
      166
      1525
    Aihe