Tasco 6-24*40

Onko muilla samoja kokemuksia tascon kiikareista? Siis kiikari ei pysy säädössä 308 päällä.Onko kokemuksia barska kiikarimerkistä?? tekeekö mitään?
3801
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä se on uskottava että ei noilla halvoilla romuilla tee mitään.
Ammuin teertä n.150 m päästä ja ohi meni.
Kyllä olis pitänyt osua.Tuelta kannon peältä yritin.Ei tuullut yhtään.
Kiikari menee vaihtoon se fakta!
Erätukun kiikaritkin on parempia

Äänestä
  • Nii on tasko ennen pysynyt kohdallaan.Olen ampunut taskon läpi n 50 teertä!

    Äänestä

Juuri tuosta mallista 45,mm iso okulaarilla,barralaksi säädöllä ja sitä rataa.mutta ei tosiaan tahtonut säädöt kohdillaan pysyä ja olihan se isohko kannella muutenkin.Joten liian herkkä menettämään säätönsä tai sitten tosiaan tascolla on parantamisen varaa...Ostin vähän käytetyn joka voi olla sekin syynä että oli mikä oli mutta sain sen myytyä eteen päin.
nyt on tasco taas mutta vähän pienempi versio ja pitäisi olla ihan toimiva kiikari =) en ainakaan vielä ole säätöjen katoamista huomannu

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Metsästäjä78 kirjoitti:

Onko muilla samoja kokemuksia tascon kiikareista? Siis kiikari ei pysy säädössä 308 päällä.Onko kokemuksia barska kiikarimerkistä?? tekeekö mitään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu