Kansanedustaja Merja Kyllönen haluaa Kainuun Vasemmiston puheenjohtajaksi Osmo Polvisen paikalle. Monien kyselyjen jälkeen hän haluaa panna piirijohtajan valinnan kilpapeliksi. Piirikokous päättää asiasta myöhemmin marraskuussa.
http://www.kainuunsanomat.fi/uutiset/kainuu/9298.shtml
http://www.kainuunsanomat.fi/uutiset/kainuu/9298.shtml
Vastaukset 13
Vanhimmat
aivan sama sille kumpi.
Vasemmistoliittohan on täysin sekava pulju, ja onkin ihan sama kuka siellä on puheenjohtajana. Ei se siitä sen kummemmaksi muutu. Muistammehan Huuskon loihtiman keväisen farssin Kaikkosen suhteen.
Voihan se olla, että patruunan mielipiteet on hieman värittyneitä, kun olen ihan patamusta porvari. Sitä parempi mitä sekaisemmat ovat kommunistien joukot.
Siinä puolueessa viis veisataan vaalilupauksista ja asukkaiden mielipiteistä.
"Voihan se olla, että patruunan mielipiteet on hieman värittyneitä, kun olen ihan patamusta porvari. Sitä parempi mitä sekaisemmat ovat kommunistien joukot."
Paljonko se kuukausipalkkasi on vai haetko sen sosiaalitoimistosta?
Mitäpä tuosta ihan normaalia puolueen sisäistä toimintaa, Merja kun toverillisesti mukana niin mitenpä muuten voisi toimia kuin politikoimalla.
Polvinen vanhempana tuskin on yhtään pöllähtänyt, päin vastoin.
on sisäiset henkilökärhämät. Mitään muuta uutisoitavaa siltä taholta ei ole tullutkaan.
Olenkin jo muutaman viikon odotellut, että joku henkilöjuoni siellä on muhimassa.
Kas kummaa, kun ajatus ei ole jaksanut pysähtyä vaikkapa ajankohtaiseen terveydenhoitopolitiikkaan. Vai onko ehkä niin, että v-liiton tästä lohkosta vastuu on delegoitu Pääkköselle. Siltä se ainakin näyttää.
Patruunan itse maksettu-huom! yrittäjäeläke on bruttona 4700e/kk -netto 3050e/kk. Lisänä hieman osinkotuloja, ja ajoittaisia tuloja muutamista metsäpalstoista. Ehkä noin 15000e/vuosi yhteensä?
Vaimo tienaa kanssa hieman, mutta kielsi kirjoittamasta enää tänne mitään siitä, taikka mistään muistakaan asioista.
Se on sitten so long!
{Pitää vaihtaa nimimerkkie}
Köyhät tähän...vttu
niin omissa ympyröissä, ettei se ulotu puolta metriä kauemmas itsestä. Kainuun terveydenhoidon alasajo ei vasemmistolaisia ole jaksanut kiinnostaa.
Onpas se meikäläisen nimimerkki nyt hyvä, kun tuntuu kelpaavan muillekin. 18.10. klo 20.50 kirjoitettu epäasiallinen viesti ei ole minun!
Koettakaa keksiä oma nimimerkki!
Patruuna on lähtöisin köyhistä oloista Kainuun korvesta, ja tietää hyvin mitä puute on.
Kaikki PULJUT on vaan itseävarten
halutaa esittää jotain tärkeää olla näkyvillä.
päästään piireihin ja kermanjuhliin.eivätkä ymmärrä asioista enenpää kuin muutkaan -vielä vähemmän kun oma kontti on ensin jota täytetään runsauden sarvella .
sinä huumasa unohtuu muut.
sitä samaa ei voi sanoa Polvisesta. Polvinen uskoo mihin sattuu ja viis veisaa äänestäjien mielipiteistä, eikä tosiasiat häntä näy kiinnostavan pätkän vertaa.
tulipa joku suuri, maailman paras "näyttelijä" kaikkonen mieleen, mistähän sille maksetaan palkkaa