Haluaisin löytää kannettavan, jolla pyörii peli lisäosineen loistavasti. Onko sellaista? Kokemuksia?
Kannettava
+ Sims 2
6177
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
mikä tahansa uusi kannettava mitä kaupoissa myydään
mun omassa kannattavassa on kaikki ilmestyneet sims 2 osat ja kamasetit ja hyvin pyörii.
Mikä sulla on koneen merkki ja malli?
Mulla on nykyinen kannettava 3 vuotta vanha ja haluan ostaa uuden. Tämä jaksoi pyörittää peruspeliä ja Yöelämää, mut muiden osien kanssa alkoi tökkiä (seinät vilkkuu punaisena yms.).
Et siis ole huomannut mitään hitautta pelissä ja kaikki toimii moitteettomasti?
se tosiaan riippu tietokoneen muistista ja tilasta! joissain peli pyörii loistavasti, joissain taas surkeasti.
Miul on kannettava ja oon ladannut siihen The sims 2:n, kauppa auki ja lemmikki elämää lisäosat ja peliä kyl pystyn pelaamaan, mut seinät ja uima-altaat vilkkuvat punaisina joka luultavasti johtuukin juuri tietokeneen muistin vähyydestä. Tuttavallani myös kannettava(tosin eri merkkinen kun mulla)ja lisäosat samat kun mulla vuodenaika lisäosa ja kone pyörittää niitä hyvin. Tarkista siis sopivaa konetta etsiessäsi koneen muistinkoko.
Joo, mulla on tosiaan nykyäänkin kannettava ja juuri tuo sama ongelma. Peruspeliä yöelämää se jaksoi pyörittää ongelmitta (latasi toki hitaasti ym.) mutta, kun ostin yliopiston, kamasettejä ja lemmikki-lisäosan, seinät ja uima-altaat vilkkuu punaisena :(
Pitäis hommata uusi kone ja haluaisin löytää sopivan... Jossa myös peli toimis ongelmitta!