FF-tapahtumia?

Turussa näyttäisi olevan tammikuussa final fantasy fanitapahtuma "Viimeiset maailmanpelastajat".
Onko muita fanitapahtumia tiedossa jos tuon missaan?
Entä onko FF-tapahtumia ollut aikaisemmin? Kokemuksia?
3275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

erilaiset FF-sivustojen miitit, ja kaikki anime/rope-homo-conit, mutta tuo on eka varsinainen FF-tapahtuma.

Äänestä
  • noissa miiteissä tai tos Turun tapahtumassa sitten tapahtuu? Todella kiinnostunut!

    Äänestä

  • lohikäärmyläinen kirjoitti:

    noissa miiteissä tai tos Turun tapahtumassa sitten tapahtuu? Todella kiinnostunut!

    tehty tapahtuma, saatta olla aika kulttikamaa tulossa.

    http://www.geocities.com/turkularp/ff/ilmot.html tuossa kotisivu.

    Voisin itse ilmottautua tuonne puhumaan, olenhan jo kolmen eri FF-sivun legenda. Tapahtuman mittakaavassa suuruus.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ff-fani kirjoitti:

Turussa näyttäisi olevan tammikuussa final fantasy fanitapahtuma "Viimeiset maailmanpelastajat".
Onko muita fanitapahtumia tiedossa jos tuon missaan?
Entä onko FF-tapahtumia ollut aikaisemmin? Kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu