Turun seudulta toiminta levisi loppuvaiheessa 19 kaupunkiin, jotka ovat Helsinki, Espoo, Forssa, Vantaa, Kouvola, Mikkeli, Lappeenranta, Kuopio, Imatra, Jyväskylä, Oulu, Rovaniemi, Kajaani, Tampere, Lahti, Turku, Naantali, Pori ja Salo.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200710180085350_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200710180085350_uu.shtml
Vastaukset 8
Vanhimmat
Haittaa ole,päin vastoin,mutta sutenöörit pitäis hirttää munista. Jos nainen tekee huoran hommia vapaasta tahdostaan niin sehän on hänen asiansa.
Näinhän se lienee ollut ajas`t aikaan, että yhden ja saman "tavara" markkina-arvo on aina ollut olemassa.
Tuossa asiassa on kuitenkin yksi huolestuttava riski. Nimittäin se, että tavaran tarjontaa saatetaan pitää välikappaleena vallan ja vaiktusmahdollisuuden saamiseksi. Oikea asiakas oikeassa paikassa saattaa joutua luopumaan omasta itsenäisyydestään ja joutua myös ulkopuolisten ohjailtavaksi. Lienee syytäkin kysyä, onko näin jo käynyt? Miten tuo poliisitutkinta ulottuu käyttäjiin? Onko palvelun käyttäjissä ollut sellaisia henkilöitä joiden vaikustusvaltaan ja päätöksentekoon on pyritty vaikuttamaan? En usko että tuollaisia organisaatioita luodaan vain pelkän myynnin varaan. Uskoisin, että pitemmällä tähtäimellä ollaan pyytämässä "suurempaa kalaa". Sisällepääseminen yhteiskunnan päättäviin organisaatioihin ja poliittiseen elämään, vaikka välillisesti, on varmasti arvokas saalis pitemmän päälle. Näin ollen olisi myös palvelun käyttäjien selvittäminen tärkeää.
Itsekkin monta kertaa huorissa käyneenä tiedän että siinä on kysymys pelkästään NUSSIMISESTA.
Täytyy kuitenkin muistaa, että juuri näin on varmin, tehokkain ja helpoin tapa hankkia niitä tärkeitä suhteita toisesta maasta. Näin on toimittu ennenkin ja toimitaan tänäänkin sekä tulevaisuudessa. Kun ovesta astuu sisään täytyy muistaa asemansa ja ottaa huomioon riskinsä joutua kiristyksenkin uhriksi. Varmaan "tavan ihminen" voi asian noinkin huolettomasti hoitaa, mutta väitä, että heikoilla olet kun olet asiakkaaksi lähtenyt. Kovin suuri ei varmaan puhevaltasi ja liikkumavarasi ole, oletan. Yhteiskunnan rappeutuminen lähtee usein näiltä palvelunaloilta. Väitän, että määrätyissä tehtävissä olevat ja mahdollisesti ilmitulevat k.o. palvelunkäyttäjät joutuvat pikaisesti epäluotettavien kansalaisten listoille. - Koitin vain kertoa tästäkin näkökannasta asiaan, joka saattaa unohtua kun munia pakottaa kovasti.
mistä keskusteluista johti linkki sivulle, jossa oli edelleen linkki sihteeriopiston sivuille, on näemmä poistettu. Kriminaaali paskat jotka tänne pistää vihalinkkejään näemmä
halvemmaksi kuin aviovaimo joka huutaa haukkuu vittuilee harvase päivä.
miksi ostaa koko lehmä jos tarvitsee litran maitoa.
On asia!!!
Mites se oikein menikään tämä Suomen laki. oliko näin, että seksin myynnistä ei rangaista, mutta ostosta kylläkin?
Se laki on kyllä luotu säilyttämään prostituutio
ja idiootit on sen laatineet.
Tosin homma ei ole kadehdittava: kaikennäköistä muljaketta ja niljaketta vastaan varmaankin tulee.
Idän naisten moraali on myös aivan eri luokkaa kuin suomalaisten, he karttavat työntekoa ja ottavat rahat heille helpoimmalla tavalla.
No, se siitä.