Nekin,jotka nyt puolustavat vuokraajan oikeuksia tilatukioikeuteen,voivat huomenna kohdata yllättävän ongelman.He eivät ehkä saakaan viljelemälleen vuokrapellolle tilatukea.Omistaja tai edellinen vuokraaja kun voi myydä sen pois.Samoin pellon osto ilman oikeutta estää viljelyn.Ei niitä oikeuksia maitokaupasta saa.
Tilatuessa monta
häviäjää.
3432
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tilatuki ei ole kuin reilun satkun, se ei paljoa heilauta nykyisillä viljanhinnoilla. Lisäksi niitä saa sillä satasella ostettuakin ihan ikiomaksi.
Itellä se on noin suurinpiirtein lisäosineen vähä vajjaa 500 rysselin ruplaa. Tosin sitte muita tukia tulee suhtees vähemmän.
Nehän tällä tavoin ovat valehdelleet asiasta saadakseen keskustelun loppumaan.Tehkää vaan tilatukenne itsellenne,mutta varokaa seurauksia.