Eli miten tuo 24/7 oikein toimii? Pystyttekö itse valitsemaan mitä huoneita haluatte milläkin hetkellä katsoa? Tuleeko ohjelma yhtään viiveellä vai täysin suorana? Onko 24/7:ssa ollenkaan välillä kellonaikoja ruudussa ja sitä kun se isoveli puhuu, että kello on plaaplaaplaa ja asukkaat tekevät sitä ja sitä?
Eli kertokaapas vähän miten tuo toimii! Itselläni ei koskaan ole ollut 24/7.
Eli kertokaapas vähän miten tuo toimii! Itselläni ei koskaan ole ollut 24/7.
Vastaukset 4
Vanhimmat
antia livenä , eli jos et tiennyt BB-talon ylläpito sitoo jatkuvasti n. 100 työntekijää , 24 tuntia vuorokaudessa
eli vaikutusmahdollisutta kameroihin ei ole , on tyydyttävä heidän tarjoamaan kuvaan
Vastaan sen mitä olen kuullut muilta. Itse en omista 24 / 7.
Jos joku muu kertoo paremman tiedon, niin nolllaa tämä sitten.
1. Vain yhden kameran kuvaa välitetään kerrallaan ulos ja katsoja ei sitä voi valita. He päättää mikä kamera milloinkin on ulos menossa.
2. Se tulee täysin suorana ulos.
Ei sitä nauhanäärää pystyisi kukaan käsittelemään jos kaikesta ajettaisiin viiveellä ulos.
3. Ei ole kellonaikoja, ei höpötyksiä päälle, ne tehdään vain koostetta varten.
24/7:kaa voi katsella esim nejää kameraa yhtäaikaa, niin minä esim teen... Päävideo singaali menee telvisioon ja loput neljä kameraa tulee tähän näytölle öö =5:tä. ;) Ja vielä yksi vinkki näistä neljästä livestriimistä voi sit napsia kuvia :)
Muuten hyvä vastaus mutta ykköskohtaan pieni lisäys. Telkkarista pystyt katsomaan vain yhtä kameraa kerralla (mitä ohjaaja määrää), mutta jos katsoo netti-tv:stä 24/7 niin voi valita kameran. Vaihtoehtoja ovat:
director's cut 1 tai 2
makuuhuone 1 tai 2
piha
housemix (olohuone/sauna/suihku)
Lisäksi on yksi kamera jota pystyy kääntelemään ja zoomailemaan mutta se kai maksaa vielä erikseen, en ole kokeillut.