Mitäs tästä sanotte?

A.Lanmies

6

774

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Raksan reunalta

      Dobra huja.

    • tuhertelija

      Pyrkimättä ilmaisemaan erityisiä etnisiä ennakkoluuloja, väittäisin rahakkaiden venäläisten maun olevan huonointa tietämääni. Jääpähän tuostakin jälkipolville miettimistä - aivan kuten neuvostoajan monumenteistakin.

    • Hämmentynyt maallikko

      Tuommoiseen riittää kyllä rahaa, mutta omien paskavesiensä puhdistamiseen täytyy kerjätä köyhältä pikkunaapurilta, joka jo ainakin kerran (sotakorvaukset itse aloitetusta sodasta) on ryöstetty. Olen todella käärmeissäni Pietarin jätevedenpuhdistamoon upotetuista suomalaisista veroeuroista. Jos voisin, menisin kaivamaan ainakin omat euroni sieltä pois ja veisin ne juomavedettömille Afrikan seuduille kaivojen rakentamiseen.

    • A.Lanmies

      Jospa kilpavarustelu onkin vaihtunut tällaiseen, kenellä on suurin ja korkein? Tässä ovat mukana ainakin USA, Japani, Et.-Korea, Kiina ja nyt myös Venäjä. Jos näin on, tuollaiset fallokset voi hyväksyä, nousukasmaisuudestaan huolimatta.

      Suomen suurin ja korkein taitaa olla Malminkartanon jätemäki?

    • Leningrad.

      Pysyneekö pystyssä Nevan suossa vai tekeekö jotkut ulkomaalaiset sen tornin?

      Arabit tosin pykäävät hiekkakankaillensa yli tuplasti korkeampia majoja, semmoinen on näjetsen tapana jos omilta mailta löytyy öljylähde:

      http://fi.wikipedia.org/wiki/Burj_Dubai

    • kommentoida?

      Jospa kerroksia on siksi niin paljon, että rakennus tulee uppoamaan Nevan soihin muutaman kerroksen vuosivauhtia? Ja venäläisethän ovat aina harrastaneet kellariasumista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      341
      6860
    2. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      67
      5938
    3. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      194
      5416
    4. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      79
      4216
    5. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      48
      3418
    6. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      6
      3383
    7. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      64
      3343
    8. Töppö-persut ovat todella tyhmiä

      sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan
      Maailman menoa
      35
      3059
    9. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      12
      2287
    10. Mitäpä ostaisin ja lähettäisin Metsa Manille joulupäkitsiä?

      Vähän vaikea miettiä ja keksiä eikä pelkkää rahalahjaa oikein kehtoo. Kertokaapa te?
      Tuusniemi
      41
      1165
    Aihe