HP:n ajurit xp:lle

eli ongelmana on se ettei hp cd writer 9500 series laitteelle löydy xp:n ajuria mistään. enkä myöskään tiedä onko laite 9500i vai 9510i. luulisin sen olevan 9500i mutta mistäs saisi ajurin kun ei löydy edes hp:n sivuilta??
4302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kaveril on samanlainen ongelma ainoo ratkasu oli laittaa vanha käyt. järjestelmä sisään =(

Äänestä
  • Mitään uusia käyttiksiä tarvita... Kuulostaa kyllä aika omituiselta. Itelläni on juuri tuo sama polttava, käyttöjärjestelmänä win2000 professional. Kun laitoin polttavan koneeseen kiinni niin käyttis tunnisti aseman ja asensi itse sen,jonka jälkeen kone piti bootata ja homma oli valmis.Sen jälkeen vaan polttosofta sisään. Jos kerran 2000 tunnistaa kyseisen aseman eikä ajureita tarvitse kaivaa mistään niin onhan se ihme jos XP ei niin tee.Taitaa XP olla aivan hanurista!!!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hjelppivä kirjoitti:

eli ongelmana on se ettei hp cd writer 9500 series laitteelle löydy xp:n ajuria mistään. enkä myöskään tiedä onko laite 9500i vai 9510i. luulisin sen olevan 9500i mutta mistäs saisi ajurin kun ei löydy edes hp:n sivuilta??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu