voi sentään kuinka mustiksia ovat
nämä ketkä ovat naimissa omistavat
täällä miehiä eikö oma mies riitä
siksi olen vaihtannu nikin en pässy
eroon naisesta joka on naimissa nytkin
näkyy olevan usein koneella,mitäköhän
mies tuumasi jos tietäs mitä vaimo
puhaan koneella.
T.Eronnut mies
nämä ketkä ovat naimissa omistavat
täällä miehiä eikö oma mies riitä
siksi olen vaihtannu nikin en pässy
eroon naisesta joka on naimissa nytkin
näkyy olevan usein koneella,mitäköhän
mies tuumasi jos tietäs mitä vaimo
puhaan koneella.
T.Eronnut mies
Vastaukset 28
Vanhimmat
Aivan lyhyesti: Jos vaimosi keskustelee jonkun toisen ihmisen kanssa,pettääkö hän sinua!
-prhana ku opis vil kirjotaman...T.Eronnut mies
että olet eronnut, nyt voit valkata rivistä kenet vaan?
mustis vai puhutko nyt peräti "vaeltavasta aaveesta" siitä oikeasta "mustiksesta", joka jättää pääkallon kuvan jälkeensä?
tuo aivan kuulosti siltä.
olet ymmärtänyt oikeen
tarkoitin et varatut naiset
tulee itteeään tyrkyttämään
meneekö niillä kotona huonosti???
noin mene. Minäkin olen ollut jo ikuisuuden naimisissa ja mieheni on ihan jees. Tekee kotihommia välillä paijaakin ja jutustelee mukavia.
Ei se silti estä miettimästä muita. Se pitää sexyelämänkin vireänä. Eiks vaan.
Ei silti tulis mieleeni roikkua kenessäkään. Siksi pienet syrjikset on mukava tehdä naimisissa olevan miehen kanssa,koska ne ei jää perään poramaan,vaan voi vain kiittää kädestä ja toivotella mukavat jatkot vaimon kanalossa
täällä on uskottomuutta, on kaupan kassajonossa puhuminenkin sitä.
Minusta tuollaiset väittämät ovat ilkeilyä.
että täällä olis varattuja naisia.
Mistä sinä sen tiedät ovatko kirjoittajat varattuja vai ei vai oletko kenties selvännäkijä tai peräti vakooja?
mistä tiedät milloin omistusoikeus on siirtynyt näille katalille rouville? Oikeenko on pisteytetyt osakemarkkinat Jartseville, Akattomalle, Ottovaanille, Juniperukselle, mies-57veelle, MikhailD:lle, CannedHeatille ja ketä kaikkia täällä nyt onkaan :D :D :D
Huonosti menee Otto Vaan osakkeilla,
pörssikurssin sex listalla ei näy mainintaa.:)))
jäänyt panopuoli panostamatta, se dynamiittipötkö taitaa olla takataskussa asti jemmassa?
Dynamiittia on käsiteltävä,voi vaikka vielä räjähtää.:)
pääsit kyllä sexypörssin pisteissä korkealle
on tarkoitettu vain sinkuille tai uusiosinkuille. Naidut tai avonaidut naiset eivät saa keskustella miesten kanssa koska joka tapauksessa 99% miehistä on naituja miehiä, vaikka muuta väittäisivät ? apua
Sinäkin eronnut, mutta monelle tasolle avonaitu ja pelkäät nyt yhtä täysnaitua naista. Ongelma on ah perin hankala.
nythän mä sitten petän mun miestä.
Kai sulla on ehkäsyt kunnossa ja HIV miinus merkkinen?
Lähen nyt kiitämään, sillä mun syntikiintiö on jo tältä viikolta sitten täysi.............
hyväksyä, että on monta miestä
kuin että miehellä on monta naista
että sillee..
Voisko se olla siinä.
Älä lähäre huaraamahan.
Mitä se tarkoottaa?
Meirät on luatu miehiksi ja akooksi. Tarkootus on ollu, notta jokahittellä on oma miähensä tai akkansa ja minkäälaasta aisan yli hyppimistä ei Luaja suvaatte.
Kun ollahan menty naimisihin ja lyäty hynttyyt yhtehen, niin siitä se vasta alakaa torellisen rakkauren koulu. Vaikka kersat huutaa, akka nalakuttaa eikä miäs puhu eikä pukahra, niin kuitenkin pitää rakastaa elämän loppuhun asti, kun se on Luojan tahto.
Ei tuu eres hyväksyä ajatuksia oman pualison pettämisestä, syrämmestä ne huaruuret lähtöö. Eikä vierahia miähiä tai akkoja parane eres kattella. Siihen ei oo pantu mitää rajootuksia, notta mitenkä palio siitä omasta pualisosta saa tykätä ja iloota.
Toistenkaa välihin ei trenkää sotkia ittiänsä, eikä ruveta huaraamahan kenenkää toisen miähen tai akan kans. Jos me elettääs niinkun pellos ja hypittääs mihinä vaan, niin siitä joutuus kärsimähän kaikki.
Sen tähäre meirän pitää olla tyytyvääsiä vaan siihen omahan pualisohon.
Ei tällaasta käskyä oo annettu pelekästänsä ihimisten kiusaksi, vaan siinä on ajateltu pitkällä tähtäämellä ihan meirän parastamma.
(Tairakkos sen paremmin sanua, kyselöö Udut)
kirjoittamaa tekstiä? todellako on näin. ketään ei voi keltään väkisin viedä ja kos menee ei ollut sen arvoinen. ei ollut rakkautta se. mustasukkasuus on tuolla tasolla perseestä. tekee naurunalaiseksi sen mustasukkaisen ihmisen. olisin voinut hajottaa elämäni aikana aika monta paria tosi puheillani en tehnyt niin. kerroin aina että en ole nähnyt koska en todellakaan ollut nähnyt oliko bylsitty vai ei.
Luonto vie ja ihminen vikisee, ei niille haluille voi mitään.
Ihmisellä pitäisi olla järkeäkin vähän mutta se ei auta,
voimat ovat niin suuret.
Moni tunnustaa vain murrosiän, joku myös vauvakuumeet.
Vastaavia tarpeita/muutoksia on normaali ihmisillä useita elämänsä varrella.
Meillä taasen, ehkä avioliiton kestoon on koneella puuhailu auttanut,
on kestänyt jo 43v vuotta ja kestää edelleen.
itseäsi tyrkyttämässä vieraille
Olen niin tyhmä että en ymmärrä sanoistasi yhtikäs mitään,
tuskin tarvettakaan.
"mutta
siinähän sinä olet nyt
itseäsi tyrkyttämässä vieraille"
en ole kelleen tyrtyttämässä
oon ihan vapaa mies löytys vaan
mukava juttelukaveri tai ehken
jopa muutakin mukavaa,
etsin vapaata naista en aviossa olevaa.
tässä sydämesi takaisin, älä kanoja kyniä vuokseni:
http://img90.imageshack.us/img90/4586/paquesyi2.jpg
sai narutettua?
http://www.graffitiverite.com/Gallery_Archive/Jen/f-fat.GIF
muistatkos?
http://www.mejoe.com/images/articleImages/MissPiggy-JanetStyle.jpg
ymmärtänyt väärin. Minulle on käynyt niinkin että kun ihan ystävällisesti olen keskustellut erään miehen kanssa niin sain kuulla jälkeenpäin että olin yrittänyt sitä. Olen onnellisessa suhteessa itse joten ei ole pienintäkään ajatusta yrittää ketään. Toisen kerran olimme tanssimassa ja eräs tuttu haki tanssiin ja hän on todella hyvä tanssimaan ja sanoin sen hänelle kun tanssi oli loppu, eiköhän taas tullu väärä tulkinta olin yrittämässä häntä. Luulen että miten miehet on kasvatettu niin he tulkitsevat naisia. Surullista.