http://www.ncc.fi/asunnot/paakaupunkiseutu/vantaa/fi_FI/ideakoti_linnanvouti/
Onko paikka aivan surkea vai mitä? Kohta alkaa kivistössä alennusmyynti. Miksi nämä ei mene kaupaksi???
VANTAAN KIVISTÖ
11
1369
Vastaukset
- Pitää
Maksaa vielä per asunto yli 50 000 !!! Jos ei lunasta sitä niin joutuu maksamaan vastiketta siitä ja asunnosta noin 400 / kk.
HAHAHAHA, muutama asunto myyty. Jengiä on KUSETETTU !!!- HUH, hUH
Tontin kanssa 128,5 neliöisestä joutuu maksamaan 400 000,-
???
Kun katsoo pohjaa niin näyttää pirun pieneltä.
Miksi en rakentaisi lammin kivitaloa avaimet käteen periaatteella samaan hintaa? - kysymykseesi
HUH, hUH kirjoitti:
Tontin kanssa 128,5 neliöisestä joutuu maksamaan 400 000,-
???
Kun katsoo pohjaa niin näyttää pirun pieneltä.
Miksi en rakentaisi lammin kivitaloa avaimet käteen periaatteella samaan hintaa?"Miksi en rakentaisi lammin kivitaloa avaimet käteen periaatteella samaan hintaa?"
Siksi että tontteineen et saa Lammi-kivitaloa avaimet käteen -periaatteella lähellekään samaan hintaan. Voit vaikka itse todeta tämän kysymällä tarjousta Lammilta. Rakennuskustannukset ovat nousseet älyttömiksi.
- hinnat....
pitkiä. Rakennuttaja on yrittänyt kuoria liikaa kermaa. Kivistöstä saa uudehkoja (pienehköjä) omakotitaloja reilulla 300 tonnilla. Vähän sama tilanne kuin useassa kohteessa pk-seudulla (joku kauklahti huippuna)--> hinta-laatusuhde suhteessa tarjontaan ei natsaa. Kalliita ovat kaikki uudet, mutta nämä vielä vähän enemmän kalliita.
Huomaa muuten, että YIT:n uudiskohde on myyty lähes kokonaan samalta alueelta, vaikka valmistui paljon myöhemmin--> tässä olikin hinta asiallisella tasolla verrattuna NCC:n kohteeseen.- Nämä ole vielä
Niin että lentokone lentää ihan talon yläpuolelta. Kiitoradan lähellä???
400 000,- ? HALOOOOOOOOOOOOOO - nyt sentään.
Nämä ole vielä kirjoitti:
Niin että lentokone lentää ihan talon yläpuolelta. Kiitoradan lähellä???
400 000,- ? HALOOOOOOOOOOOOOOSeutulan nurkilla ja siellä päin on sitä melua enemmän. Eli lentomelu ei ole noiden kämppien ongelma, mutta hinnoittelu vs. muut Kivistön asunnot on.
- tietaa,..
Että Kivistö on rakennettu Seutulan lentokentän melualueella, ja sinne rakentaa omalla vastuullaan koskien meluisuutta. Siitä on sitten turha valittaa, itsepä valitsi ken sinne meni.
Samasta syystä Keimolan ex-autoaradan paikallekaan ei ole nousuut asutusta.- alueella asuva
Ensinnäkin on totta että lentokoneita tuosta ohi kulkee mutta ei mielestäni häiritsevästi. Enemmän kait tuo liikenne melu haittaa esim manskulla!!toiseksi keimolan ex-autoradan kohdalla ja siitä pojoiseen on lentokoneiden varoalue johon ei saa rakentaa asutusta se on kaavoitettu teollisuudelle!!
- Anonyymi
Voittajan joukoissa on nyt mukava seistä.
Kivistöön tulee nyt Areena ja kauppakeskus ja hintataso nousee,ajoissa ostaneet ovat voittajia.- Anonyymi
Toden laukaisit!Moni erehtyi ja ei ostanut oikeaan aikaan.
Kivistön hinnat nousevat vauhdilla ja miksi ei kun palvelut ja vantaa on sivistyskaupunki.
Matkalle lähdössä? Toki kivistöstä pääsee junalla suoraan lentoasemalle.
- Anonyymi
Asun itse pakkalassa ja kävellen kansainväliselle lentokentälle,pikku vedettävä lentolaukku ja vartin kävely ja koneeseen.
Pakkalassa myös isot marketit ym.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 881517
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla101380- 751146
- 1151109
- 661068
- 75971
- 68895
Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan
Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n255890Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o12831- 33813