Kadilla on jonkinlainen murtunut ydin ja se tekee hänestä mielenkiintoisen. Hän on talon asukkaista selvästi ainoa jolla on sisäinen elämä. Muut on semmosia huolettomia pinnallisia heitukoita, pahimpana Timo jossa Akin tapaan on selvästi sosiopaatin piirteitä. Muistissa on vielä se riita kun Timo sekosi täysin ja alko huutaa Kadille "nyt turpa kiinni ämmä tai mä suutun!!!"
Kadi on ainoa jolla sisäinen elämä
pikkuprinsessa Timo
7411
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Olkoon vaikka millainen sisäinen elämä, mutta jos sen olemassa olo ei ollenkaan näy katsojille kuten on käynyt ilmi, niin eipä paljon kiinnosta.
voittajaa. Mitä ihmeellistä se teki talossa muuta kuin istui meikkaamassa tai katselemassa itseään peilistä.
muistutit tuosta Timon "kohtauksesta". Kadi oli silloin tosi mestari, eikä antanut muiden sorsia itseään, vaan hoiti tilanteet tyylikkäästi mutta tuumaakaan periksi antamatta. Kadi ansaitsisi koko voiton itselleen. Olisi muuten ainut kenestä voisi kuvitella esiintyvää uutta "julkkua". Kadi on myös taiteellisesti lahjakas, joten hänestä voi löytyä mitä tahansa yllättävää vielä.
Joo Kadi hallitsi itsensä upeasti. Se juuri pelästytti ja järkytti muita asukkeja - että he eivät pystykään uhkailemalla ja huutamalla alistamaan muita ihmisiä. Kadi on aito luonnonlapsi, ja sitäpaitsi helvetin kaunis nainen.
ihminen joista jotkut haukkuu ja jotkut ylistää Kadia.. samat tyypit joka ketjussa kirjoittelemassa..
osoitti vain inttämisellään, ettei kunnioita kanssa-asukkaittensa mielipiteitä. Siinä mitään ihailtavaa ole...
Joo kyllä sillä on ihan oikeesti ihan oma elämä. Onko se niinku jakautunut persoona. Sitäkö tarkoitit?
Eikö sitä kutsuta myös skitsofreniaksi?