Carina E:n

Osaisiko joku neuvoa, että miten saisin Carinan käynnistynään paremmin. Moottoria saa pyörittää jonkin aikaa ennen kuin se käynnistyy, muuten auto toimii normaalisti. Auto on vm -97 ja 1.6 koneella.
3618
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Koneeseen kunnon täyssynteettiset öljyt(uusi suodatin), uudet sytytystulpat, virranjakajan osien tulee olla kunnossa(kansi, pyörijä, piuhat), uudet ilman- ja polttoaineensuodattimet.
Huono akku ei pyöritä kunnolla ja kipinä jää heikoksi.

Äänestä

koska omani alkoi myös tekemään samoin. Omallani ajettu jo paljon.. kun aikansa starttailee, bensa alkaa haista.

Äänestä
  • Autolla ajettu n 200tkm. Autossa uudet tulpat, bensasuodatin ja akku. Öljynvaihto huolto tehty vasta. Virranjakajan sisälle en ole vielä katsonut, mutta tuskin siellä voi olla mitään vikaa, koska auto toimii ajaessa hyvin. Ihmetyttää silti tämä pitkä starttaus. Mietin tässä, että voisiko esim "fortte" käsittelystä olla apua??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


starttaus ongelma kirjoitti:

Osaisiko joku neuvoa, että miten saisin Carinan käynnistynään paremmin. Moottoria saa pyörittää jonkin aikaa ennen kuin se käynnistyy, muuten auto toimii normaalisti. Auto on vm -97 ja 1.6 koneella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu