Hyvä Fuengirolan kartta täältä

Sara

8

13648

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sivusto

      Hyvä layout ja asiallinen sivusto, oikein positiivinen ja kiva. Toivottavasti tämän sivuston ylläpitäjä laajentaa sivujaan tulevaisuudessa. Keskustelufooruminkin olisi tervetullut jos oikein toivoa saa.

    • doppelzungetm

      Kaukana käsityksestäni hyvästä kartasta. Mainoslehtinen, terv tm

      • varautunut

        Onko katukuva karttaa olemassa siis autosta kuvattuna, missä näkyy tiet ja talot ?
        Ilmakuvaa tms .. ?


      • Menestystä

        Kaikki löytyy ilmaiseksi google mapsistä. Edes nettiyhteyttä ei tarvita sillä koko Malagan alueen voi ladata puhelimeen offline käyttöä varten. Sitten löytyy tosiaan kaikki ravintolat ja palvelut eikä vain suomalaiset. Turha täyttää luuria pikkukartalla joissa puutteelliset tiedot.


    • Metrojakartta

      Entä Sevillan kartta? Olen yrittänyt etsiä sellaista, jossa olisivat ainakin metroasemat mutta en ole löytänyt. Erillinen metro ja kaupunkikartta kyllä löytyvät, mutta olisi helpompi paikantaa pysäkin samalla kartalla. Muualla maailmasta sellaiset löytyy. Taitaa Espanja olla siinä suhteessa vielä takapajula

    • turisti88

      Taidat itse asua takapajulassa.
      http://www.metro-sevilla.es/en

      • Metrojakartta

        Kyllä minä tämän löysin, mutta siitä ei käy ilmi asemien sijainti. Sellaisiakin kaupunkikarttoja on olemassa, joissa näkyvät metro, ratikka ja bussilinjat. Esim Helsingistä ja Berliinistä. Myös Malagan ja Fuengirolan välisestä metrolinjasta. Kysäisin siksi, jos jollakulla olisi ollut Sevillasta enemmän tietoa kuin minulla. Uteliaisuus ei kuulu sivistykseen, mutta ilman uteliaisuutta ei ole sivistystä.


    • Lataaja

      Ei tolla mitaan tee. Kannattaa kayttaa Google Mapsia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      177
      4995
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4387
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3107
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2952
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2892
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1743
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      65
      1719
    Aihe