.....minulle, kun olen lukenut täältä palstalta että kun on raskaana, niin valkovuoto on tavallista runsaampaa. Epäilen olevani raskaana, menkat on viikon myöhässä ja muitakin oireita on, tai ainakin olen kuvitellut, mutta alapää on aivan kuiva. Testiä en ole vielä viitsinyt ostaa. Varmaankin se on yksilöllistä, mutta halusinpa vaan kysyä minkälaisia kokemuksia muilla on. Eli yhteenvetona, tuleeko sitä valkovuotoa heti vai vasta myöhemmässä vaiheessa?
Kertokaa...
toivossa eläen
2321
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Itellä alko runsas, siis todella runsas, valkovuoto jo kierron puolivälissä. Ja jatkuu oikeastaan vieläki tosin ei niin runsaana :P menkat 3,5 viikkoa myöhässä. Mut eikös toi kaikki oo ihan yksilöllistä? Toisilla tulee toisilla ei.. oisin paljon ilosempi jos mulla ei tulis :)
Heippa. Luin tos sun jättämän viestin ja ajattelin vastata. Yleensähän sitä sanotaan, että raskauden aikana valkovuoto olisi runsaapaa kuin tavallisesti. No itetelläpä kävi sitten niin, että tehtiin toi keinohedelmöitys ja odotukset oli tottakai korkealla. Valkovuoto oli todella runsasta ja tottakai päättelin, että nyt oltaisiin raskaana. Mutta toisin kävi. Menkat oli kyllä myöhässä muutaman päivän, mutta niin ne vain sitten tulivat, eikä tietoakaan raskaudesta. Niin, että ei se aina pidä paikkaansa, kun puhutaan runsaasta valkovuodosta. Toisilla sitä on ja toisilla ei. Mutta kaikesta huolimatta toivon sinulle, että olisit raskaana. Olisihan se oma pieni käärö aivan ihana. Hyvää kesänjatkoa sinulle!!