Heips!
Ei vakuuttannut iberworld lentoyhtiö. Ensin oli 13. päivä ongelmia vedenlämmittimen kanssa (savusi, lasku tukholmaan, juttu oli lehdissä ja teksti tv:ssä). Tästä aiheutui 2tunnin lennon pitkittyminen. Kun lähdimme 20. päivä suomea kohti oli ilmeisesti teknisiä ongelmia ja kone tunnin aikataulusta myöhässä.
Ei naurata :(
Ei vakuuttannut iberworld lentoyhtiö. Ensin oli 13. päivä ongelmia vedenlämmittimen kanssa (savusi, lasku tukholmaan, juttu oli lehdissä ja teksti tv:ssä). Tästä aiheutui 2tunnin lennon pitkittyminen. Kun lähdimme 20. päivä suomea kohti oli ilmeisesti teknisiä ongelmia ja kone tunnin aikataulusta myöhässä.
Ei naurata :(
Vastaukset 7
Vanhimmat
Menittekö kohteeseen Tukholman kautta tehtävällä välilaskulla vai paluulla joka oli myöhässä? Kerroppa oikeista ongelmista eikä vain jutuista joidenkien lehtitietojen mukaan.
Menimme kohteeseen Tukholman kautta. Tukholmassa viivyimme muutaman tunnin. Matka jatkui välittömästi kun vika oli tarkistettu.
Tänään aamulla 20. päivä oli kone tunnin myöhässä. Tahtoo olla koneet myöhässä tällä firmalla..
Vähän väsyneenä varmaan kirjoitteleepi sekavasti.
Kysele jos et saa selvää, vastaan mielelläni :)
Iberworld taitaa olla uusi ilmestys Suomessa?
Minkä matkanjärjestäjän lennot on kyseessä? Lentääkö mualta kuin Turusta. Muistelisin, että eikö ainakin aikaisemmin Tjäreborgin Kanarian lennot Turusta lennetty Spanairilla, joka on itse asiassa oikein hyvä lomalentoyhtiö. Ainakin Tampereelta ja Kuopiosta Spanair lentää edelleen Tjäreborgin ja Finnmatkojen asiakkaita Kanarialle joskin Tampereelta enää vain Teneriffalle. Las Palmasin lennot ovat tänä talvena Finnairin B757 koneella. Itse olin viime talvena Spanairin kyydissä ja miellyttävää oli se, että ruoka ja palvelu oli oikein hyvää. Lennon loppuvaiheessa tarjottiin vielä oikein hyvä voileipäkin kahvin/teen kera välipalana. Muistaakseni Finnairilla ei Kanarian lennoilla ole kuin yksi ruokatarjoilu. En tosin ole lentänyt useampaan vuoteen Finskillä Kanarialle.
Lomalennoilla tarjoillaan matkan aikana maksutta täsmälleen sitä, mitä matkanjärjestäjä (esim. Tjäreborg) on lentoyhtiöltä tilannut ja maksanut. Myös muut, matkustajalle maksulliset, palvelut on sovittu matkanjärjestäjän kanssa. Lentoyhtiö siis vain toteuttaa matkanjärjestäjän/matkatoimiston tilaamaa/maksamaa palvelua lomalennoilla.
Eikös tuo ollut Tjäreborgin lento ja
ko. firma lentää myös Lomamatkoille.
Tjäreborgin lento oli. Lensin turusta, Finnair alkaa muistaakseni lentää tjäreborgin lentoja vasta myöhemmin tänä vuonna / ensi vuonna.
Parin tunnin tukholmassa odotelun aikana meille tarjottiin jtn. kovia karkkeja ja vettä..
Matkustin tällä lentoyhtiöllä parisen vuotta sitten Gran Canarialle. Kone oli myöhässä 2 tuntia, eikä ollut kovin viihtyisää kököttää turun lentokentällä 2 tuntia, siellä on yksi tax free myymälä. :