Olisko ideaa tehdä jokin "naksutin-efekti" vilkulle,joka sitten kuuluis kypäräkuulokkeista kun vilkku on päällä. Tuppaa nimittäin unohtumaan kirkkaalla säällä....liekö kokemattomuutta.
Vilkku dementia
Touring
11635
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
automaatti,joka ottaa vilkun pois päältä ,huomioiden ajonopeuden.Ehkä tämmöisen saisi jälkiasennuksenakin?Toimii hyvin,muutaman kerran on ottanut liian aikaisin pois,eli on tullut varmaankin laitettua turhan aikaisin päälle.
Eipä se nyt vaikeaa ole sitä nappia painaa vaikka pari kertaa kääntymisen jälkeen, tai jos ei silloin muista (mikä on omituista) niin painelee sitä aika ajoin.
tarkistelee jatkuvasti muutakin..
Onko taskut kiinni, valot päällä, kypärän remmi kiinni, palaako takavao, onko se isoin vaihde varmasti päällä, tarkkailee mittareita herkeämättä, kuten myös varoitusvaloja. Tankin on oltava aina mahd. täynnä, korjaa peilien asentoa koko ajan, tarkistaa öljyt ja rengaspaineet vähintään kerran päivässä, öljyää ja tarkistaa ketjujen kireyden jopa 10 km ajon jälkeen, vaihtaa öljyja kolme kertaa kesässä, puunaa pyöräänsä päivittäin, itikan pil*** kokoinen jälki pyörässä on katastrofi, kohtelee pyöräänsä paremmin kuin muijaa - ja painelee vilkun nappulaa jatkuvasti:)
heittämään?
Meinaan vaan, että tuo vilkun napin jatkuva painelu on samanlaista pakkoliikettä kuin moni muukin tyhmä juttu..
..vibra penkkiin :) Ystävälläni on, eikä unohu vilkku päälle. Tää aihe on ollu aikasemminki käsittelys, et kandee kattoo mitä vinkkejä sielt löytyy..
penkissä vilkkujen päälläolon merkkinä niin ethän Sinä silloin malta heittää vilkkua lainkaan pois päältä. Täristäisköhän se hätävilkut päällä kovempaa?
ollenkaan ideaa... Kunhan kysyin.
Onhan siinä ideaa. Mutta pidätkö koko ajan kypäräkuulokkeet kytkettynä? Jos pidät, niin siitä vaan.
Yleensä on kytkettynä autocom'in,radion,tai puhelimen vuoksi. Mietin vain että mistä sellaisen vekottimen sais jonka voi kytkeä vilkkuun ja "com'iin"?
Vilkku releeseen voisi kytkeä häiriölähteen, jonka nappaisi kypärässä oleva kidekone ja naksutus kuuluisi päässä.