Kuulakärkikynän jälki nahkasohvassa

Lapsi piirteli vaaleaan nahkasohvaan kuulakärkikynällä. Lähteekö tämä millään aineella pois, monenlaista on jo kokeiltu ilman mitään tulosta?
2353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Huonekaluliikkeestä suosittelivat kokeilemaan ensin Fairyn kanssa, jos ei sillä lähde niin nahanpuhdistusaineella sitten voi kokeilla.

Äänestä

ketonut ne konstit, mitä jo olit kokeillut. Siitä olisi muillekin ollut hyötyä, eikä sitten turhaan tulisi sellaisia neuvoja, joita olet jo kokeillut.
Jos ja kun saat jostain toimivat ohjeet, niin ole kiltti ja kerro se myös täällä. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eikkuvain kirjoitti:

Lapsi piirteli vaaleaan nahkasohvaan kuulakärkikynällä. Lähteekö tämä millään aineella pois, monenlaista on jo kokeiltu ilman mitään tulosta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu