Voisko joku kertoa miten suuteleminen tapahtuu? erillaisia tekniikoita yms..
Ensisuudelma pelottaa..
...
4948
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
vastauksia??
Kielisuudelma siten että molemmat avaa hieman suutaan ja laittaa toistensa suuhun kielet ja leikittelee kielellä siäl toise suus.
Minusta suuteleminen ei ollut niin erikoista kuin luulin. Sitten kun oltiin pojan kanssa enemmän suudeltu niin poika koitti kielaria mutta se ei tuntunut kovin kivalta. Aion kyllä uudestankin kokeilla, josko siihenkin voisi ajan kanssa tottua :)
Ihan turhaa pelätä suutelua, kaikki sen osaa vaikka ensin voi tietysti hermostuttaa. Se on ihana, huumaava tunne, kun saa oikein hellän suudelman. Olkaa ensin lähekkäin, sitten vaan rauhassa etenet. Voit ensin vaikka vähän pussailla huulia, näykätä alahuulta kevyesti ja sitten avata suuta vähän enemmän ja työntää kielen sisään, tunnustella sillä kevyesti toisen kieltä. Ei voi mennä väärin kun kuuntelet vaan tilannetta ja yrität pysyä samassa rytmissä jätkän kanssa. Jos sattuu jotain hassua niin paras vaan ottaa huumorilla ja jatkaa!