Full HD

Mitä ihmettä?.Valmistaja ilmoittaa goldstarin näyttöpaneelin resoluutioksi 1366X768p , miten siitä saa fullhd:n? (Fullhd= 1920X1080 ilman skaalausta). Valaiskaa tietäjät ymmärtämätöntä,kiitos.
1564
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos puhut siitä jostain lg:n paskasta niin joitain niistä on kyllä markkinoitu todella harhaanjohtavin sanakääntein, huomasin tämän itse myös. Todellisen resoluution sai onkia valmistajan sivuilta, mikä sitten odotetusti olikin 1366x768. Joo eipä sillä full-hd:n kanssa ole mitään tekemistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kummastuttaa kirjoitti:

Mitä ihmettä?.Valmistaja ilmoittaa goldstarin näyttöpaneelin resoluutioksi 1366X768p , miten siitä saa fullhd:n? (Fullhd= 1920X1080 ilman skaalausta). Valaiskaa tietäjät ymmärtämätöntä,kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu