"640p Native Resolution
Now you would expect Microsoft’s biggest game since the launch of the Xbox 360 to run native 720p minimum or even 1080p, but in fact we have been short changed 80 pixels. Halo 3 runs native at 1152x640 pixels even after it clearly says “HDTV /720p/1080i/1080p” on the back of the game disc."
Siis jo pelin takakannessa valehdellaan ja kustaan aivan suoraan kuluttajan silmään!!???!!
Now you would expect Microsoft’s biggest game since the launch of the Xbox 360 to run native 720p minimum or even 1080p, but in fact we have been short changed 80 pixels. Halo 3 runs native at 1152x640 pixels even after it clearly says “HDTV /720p/1080i/1080p” on the back of the game disc."
Siis jo pelin takakannessa valehdellaan ja kustaan aivan suoraan kuluttajan silmään!!???!!
Vastaukset 7
Vanhimmat
http://www.mygen.com.au/article.php?page_id=97525974634716456&se_id=29&format=2&page=2
Mihin arvostelut menee kun eniten hypetetyt pelit saa pisteitä vaikka täynnä lapsuksia??!! Kannattaako enää edes lukea arvosteluja??!!
Näin on. Bungie tietysti selittää, että eroa ei muka huomaa katsellessa peliä, mutta...
Tony Hawk Proving Ground (ps3): 600p
The Darkness (ps3): 576p
EA:n urheilupelit(ps3): 30fps (x360: 60fps)
Aika noloa "superkonsolilta", jonka KAIKKIEN pelien piti olla 1080p/60.
Huikeassa 1080p-pelinä hehkutetussa "Uncharted: Drakes Fortune" -pelissä lupaukset ja todellisuus eivät taaskaan kohdanneet. Uusimmissa kuvaruutukaappauksissa ja videoissa on selvästi nähtävissä kuinka yksityiskohtia on viime kuukausien aikana karsittu rajulla kädellä polygonien määrän rajoittamiseksi ja kehittäjän mukaan peli onkin enää vain 720p/24-30fps...
ja GT5... puut ja yleisö ovat 2D-kylttejä... LOL!! :D
http://img160.imageshack.us/img160/2105/gt501cd3.png
http://img98.imageshack.us/img98/3343/p1030300iv8.jpg
(linkit eivät toimi klikkaamalla, ne on kopioitava selaimen osoitekenttään)
xboxin kohdalla puhua hd konsolista. Sattuuko joku muistamaan ne kaksi peliä missä xboxillekin on saatu hd resoluutio ? Vai joko on tullut lisää 8-) Voi tietty olla että nyt loppua kohden ei enää tulekaan ja eipä noihin resoihin paukutkaan laitteessa riitä. Mutta ei hätää, microsoftilta on tulossa malli jossa on hd-dvd asema - tämä tapahtuu loppuvuodesta 2008 tai alkuvuodesta 2009. Buahahahaha, luuleeko ne että sillä enää tekee yhtään mitään silloin.
Microsoftin panikoidessa ja kopioidessa Sonya konsolisuunnittelussa täytyy muistaa, että tuo HD-DVD malli ei ole enää yhteensopiva röpöboksimallin kanssa, joten sen omaavat joutuvat hankkimaan tuon uuden. =)
kanssa.
loppuvuosi 2008 ja 2009 on vuosia siitä kun Xbox360 on suunniteltu.
MUTTA.
Se on myös vuosia siitä kun PS3 tehtiin, koska kumpikin lähti paperilla samaan aikaan.
PS3 on varustettu JO NYT edellisen sukupolven näytönohjauspiirillä, Xboxissa sentään piiri on nykyistä sukupolvea.
kun xboxista on kyse niin kaikki muuttuu ajan kanssa. Siinon laite jonka eri variaatioilla pumpataan rahat ihmisiltä pois moneen kertaan. Laitteena täyspaska, onneks 'muutama' hyvä peli löytyy mutta mitään mullistavaa tuolla ei saa resurssien puolesta tehtyä, aika ajanut ohi. Silti ihan käyttökelponen videopeli monelle.