Sauli menetti lopullisesti kasvonsa Timon jouduttua häädetyksi. Varsinkaan mies ei saa näyttää heikkouttaan itkemällä, ei se kyllä naisillekaan ole kovinkaan suotavaa. Tuollaisia ämmiä nykyajan paskahousut ovat. Käynti lääkärin vastaanotolla ei olisi pahitteeksi Saulille.
Itkevä Sauli
Lääkäritäti
8564
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
sen jälkeen kun timo suuteli saulia tulisesti niin sauli on katsonut timoa kuin pieni koiran pentu.
Joo, vähän repesin sun viestille timoon....
kun Sale nappaa potin, siinä voisi taas tirauttaa pari kyyneltä.
Kaikkien poikien silmäkulmat kiilteli, kertoo että sydän on paikallaan ja tunne-elämä kunnossa.
Tuollaiset vanhan kansan edustajat eivät ymmärrä tunne-elämän laajaa skaalaa.
"ämmiä" sikiää, se on PELIÄ!!, v***u siellä mitään tai ketään itketä, ...tanan mammarit.
Lentäisit itse kuin leppäkeihäs tuolta talosta ajatuksella, että "SE ON PELIÄ!!". Totta, mutta moni on tullut taloon myös kokemuksen takia ja asukkaat heittävät häätöäänestykseen ja kansa äänestää pihalle, jos päiväkirjahuoneessa koko ajan uikuttaa "tää on vaan pelii, mä en välitä noista kestään, ämmiä kaikki".
Kertoo vähän toisen mielenterveydestä.
välillä lääkärissä... Setä.
se on tervettä ja hyvä asia että osaa ja uskaltaa itkeä.
on järkyttävää ja mielenterveydelle hyvin vaarallista jos patoaa kaikki asiat sisälleen eikä koskaan itke.
ne vanhakantaiset asenteet että miehet ei sais näyttää tunteita on täysin älyttömiä ja typeriä.
Eikö miehet muka saa itkeä? mikä ihme siinä on että ihmiset väittää homouden olevan sairaus. yhtä sairasta se sit on kun homojen vihaaja/pelkääjä. raivosuttavaa tollanen käytös kun ei oo mitään käytöstapoja. ja hm. "käynti lääkärin vastaanotolla ei olisi pahitteeksi saulille" voi jeesus lääkäritäti. menepä itse sinne. mutta potilaana, niin katsotaan sit !