Olipa karmeaa katsottavaa...

Kadin esitys päiväkirjahuoneessa.

...leijuin tuolla tähdissä, pivissä, menin katosta läpi, jne. jne. sössön mössö, aikuinen nainen.

Nyt on voittajatunne !!!
11787
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

esitys. Ihana Kadi, Kadin pisteet nousi kohinalla.

Äänestä

Sehän oli viihdettä parhaimmillaan. Lisää samallaista!!!!

Äänestä
  • Hän käveli kanssakilpailijoiden yli , että humahti.

    Hän samalla esitti käsillä viuhtoen kuinka kaukana hän on tavallisesta suomalaisesta.
    Hän lisäsi vielä, että "Nyt on voittaja fiilis"

    Äänestä

  • alistetaan ja pannaan halvalla toista.

    Suomalainen viihde on itsensä korostamista ja toisen alistamista.

    P-P Petelius ja Aake Kalliala on loukkaavan viihteen veteraaaneja.

    Äänestä

  • Loukaamista ja itsensä korostamista.

    Äänestä

oli hieno tunne itselläkin Kadin onnesta. Hyvä Kadi. Kadi tavallaan on jo voittaja koska on pudottanut monta kilpailijaa. Vau. Mahtava tunne katsoa sitä iloa

Äänestä
  • Paljonko se joittenkin viron ämmää ihannoivan rahapussia kasvattaa, jos vironämmä esim. veisi potin viroon. jonne on jo sanonut haluavansa.

    Äänestä

  • -------- kirjoitti:

    Paljonko se joittenkin viron ämmää ihannoivan rahapussia kasvattaa, jos vironämmä esim. veisi potin viroon. jonne on jo sanonut haluavansa.

    saavasi voittorahoista itsellesi????

    Äänestä

  • -------- kirjoitti:

    Paljonko se joittenkin viron ämmää ihannoivan rahapussia kasvattaa, jos vironämmä esim. veisi potin viroon. jonne on jo sanonut haluavansa.

    Totta kai saa viedä voitot Viroon jos haluaa. Vai olisitko sinä ollut siinä vierellä kärkkymässä joitain roposia. Painu Romaniaan kerjuuoppiin.

    Äänestä

Tässä nähtiin ero meidän suomalaisen suokansan ja melkein keski-eurooppalaisen räväkkyydestä. Silloin kun on hyvä olla, niin se myös on iloista oloa. Meillä kun on hyvä olo, niin ei muuta kuin verhot kiinni ja syvemmälle sohvan nurkkaan hymisemään.

Äänestä
  • hyvin sanottu...noin se juuri on. ;D Tietysti löytyy poikkeuksiakin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sössön mösssö kirjoitti:

Kadin esitys päiväkirjahuoneessa.

...leijuin tuolla tähdissä, pivissä, menin katosta läpi, jne. jne. sössön mössö, aikuinen nainen.

Nyt on voittajatunne !!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu