Aika pahalta alkaa näyttää jo tuo nappulan kaksoisleuka. Kimi on lihonut viime kuukausien aikana useita kiloja. No, eihän kuskin tarvitse kunnossa olla, auton moottori on se, mikä ratkaisee mestaruudet.
Ihmetyttää vain, että onko lihovalle kansalle tarjottava idoliksi Kimin kaltainen juottoporsas?
Ihmetyttää vain, että onko lihovalle kansalle tarjottava idoliksi Kimin kaltainen juottoporsas?
Vastaukset 7
Vanhimmat
mää luulen et tää on kirjotettu vitsillä, eikö vain? :D melkonen läskiperse onkin! xD
mieletön tekninen analyysi. "onhan autossa moottori,onhan ? ".
Kuka olisi Suomalaisille parempi idoli, esitä jotain, jos pystyt !
Sulla taitaa itteläs olla jokunen kilo liikaa.
Ja kuka yleensäkin tarjoaa idolin ?
Vastaa, jos pystyt !
Veikkaan että alppirinteessä Kimi pesee vielä monet sällit 6:0. Mitä leukoihin tulee Harkimolla oli kaksileukaa tullessaan maailmanympäri yksinpurjehduksesta perille, vaikka sälli oli pelkkää luuta ja nahkaa.....kaikki ei ole nääs leuka-shumeja.
Varmasti parempi idoliksi kuin sinä......
Kaikki F1-kuskit on ihan surkeessa kunnossa. Mulla sattuu olemaan sisäpiiritietoa asiasta. Tietäähän sen jo miejän mummokin että ei autoa ajamalla kunto kasva vaan maha. Mä nimittäin tiedän jotain, koska oon itekin ajanu.
Sen kun vaan istuu kyydissä ja kääntelee rattia. Eihän nykyään ne edes tarvii vaihtaa vaihteita kepistä kun kaikki on ratissa. Ei tuu edes sen vertaa liikuntaa.
Kyllä murtomaahiihto sentään on urheilua! Ei oo moottoreita auttamassa! Hiihtäkääpäs finlantia hiihto niin tiedätte!
Noissa kimin voitonjuhlissa näytettiin kuvaa, kun kimi tuli ykkösiin mukaan, olikohan vuosi 2001.
Niistä ajoista kimi on lihonnut ainakin kaksimymmentä kiloa. Jos samalla väitetään, että treenataan kovaa, niin se on täyttä paskaa!!
4.11 Heikki Kovalainen juoksee maratonin.. että voidaan puhua huippukunnosta, niin tuloksen täytyy olla alle 2.40.
Vertailun vuoksi sanon että, pieksämäellä 14.10 70v. miesten voittoaika maratonilla oli 3.32
jään mielenkiinnolla odottelemaan kovalaisen maratonaikaa.
Jos F1 on äärimmäisen kovaa kuljettajalle, ja ajetaan lähes 40 asteen lämmössä niin joskus kävisi niin että, joku keskeyttäisi ja sanoisi ettei jaksanut enää ajaa!!! Näinhän voi käydä urheilussa
Hannu Siitonen,perrkelleee.