avaimet

95 primera toinen avain poikki ja toinen putosi jonnekin paljon maksaa että saa uuden avaimen eli saako sen merkkiliikkeestä jos näyttää rekisteriotteen vai pitääkö vaihtaa uusi virtalukko jne.
3339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ota se poikkinainen avain molemmat kappaleet ja mene teetämään uusi saat odottaessa. Saat sen kyllä merkkiliikkeestäkin, soittele liikkeeseen.

Äänestä

joka kuuluu -95 vuoden primeralle. Asutko muuten millä kadulla jos tulen piipahtamaan?

Äänestä

Lukkoliikkeessä tavallinen 20 ja sirullinen 40, siis euroa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kadonneet kirjoitti:

95 primera toinen avain poikki ja toinen putosi jonnekin paljon maksaa että saa uuden avaimen eli saako sen merkkiliikkeestä jos näyttää rekisteriotteen vai pitääkö vaihtaa uusi virtalukko jne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu