naaraat hei

No siis sellaista, kun minä tossa olen hankkimassa uusia lihaksia, ja mietiskelin siinä sitten tämmöstä että onks sellanen teidän naisten mielestä hyvännäköstä että on niinkuin pieni kaveri muuten, mutta sitten on sellaset kauheen bodatut lihakset jotka oikein pullottavat selvästi? Siis niin että siitä heti näkee että tuo kaveri on käynyt salilla? Vai onks sellanen paremman näköstä että on vähän enemmän lihasmassaa, mutta ne ei pullota niin paljoa, ja päältäpäin ei heti arvaa että onko ne hankittu punttisalilla vai vaan esim. raskaissa töissä?
Eiks se ole vähän törpön näköistä jos vaikka ojentajalihas pullottaa selvästi enemmän kuin muut lihakset? Vai onko se seksikkään näköistä? Kertokaa mulle, tää on ratkaiseva kysymys!
151167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

pullottaa, ja varsinkin jos pullottaa niin että meinaa nahka revetä. Heh, heh. Sellaiset jäntevät lihakset jotka näyttävät työnteosta tulleilta on parhaat!

Äänestä

bodatut tyypit, just etenki pienikokoiset bodatut.

Ei siis ole seksikästä.

Se on ok, jos just on sellaset lihakset, mitkä on ns. luonnolliset eli niinku kuvasit "ihan ku olis ollu vaan raskaassa duunissa"

Äänestä
  • tarkoitin sellasta lyhyttä ja hintelää, pääasiassa hintelää. Itse olen 178cm pitkä ja painan vajaa 74kg. Mulla on silti sen verran leveänmallinen luusto, että en mielestäni näytä ihan kukkakepiltä.

    Paino auttais meikäläiselle paljon. Ja haen minä voimaharjoittelulla muutakin kuin massaa tai lihaksia. Mulla on aina ollut vähän huono ryhti ja sen haluaisin saada suoremmaksi. Eiks se oo se mikä merkkaa eniten? Ainakin musta on. Naisissakin pidän siitä jos heillä on sellainen ryhdikäs olemus, antaa toimeliaan kuvan.

    Äänestä

kaikkia bodattuja pidetään nykyään hormonien käyttäjinä ja heitä varotaan visusti. Eikä sekään mikään mieltäylentävä tulevaisuudenkuva ole, että mies on niin lihastensa lumoissa, ettei vaimolle jää lainkaan aikaa, kun pitää asua siellä salilla.

Äänestä

onkohan tuo mitä kerroitte muidenkin naisten mielipide ihan yleisestikin, uskaltaako tähän luottaa?

Tuo olisi kyllä hyvä juttu kun sitten voisin vähentää treenausta ja keskittyä enemmän syöpöttelyyn, minä tykkään syöpötellä.

Äänestä

vahvoista reisi- ja pohjelihaksista. Ja tietty pakarat saisi olla kiinteät. Tää on vaan mun mielipide. Paksuista käsivarsista tai hartioista en tykkää. Tulee heti mielikuva vähän yksinkertaisesta ja väkivaltaisesta tyypistä.

Äänestä
  • "Ennen uskoin mä älyn voitton
    puhuin filosofiaa
    aamun koittoon

    kunnes paikalle tuli kas
    sulkapallokuningas
    se on lihas joka puhuu"

    Eput sen sanoi jo kauan sitten.

    Polon on ryhdyttävä hankkimaan "kreisiä perää"!:))

    Äänestä

olla lihasta sen verran, että näkee että on tehty muutaki ku luettu kirjaa ja notkuttu netissä. Ja aina ehdottomasti enemmän lihasta&voimaa ku naisessa :) Ei mitään megabodattua, mutta sellanen selkeesti lihaksikas on mun makuuni. Käsivarret on tärkeet, mikään ei ole ihanampaa, kuin mies jonka sylissä on turvallinen olo....

Äänestä

Ulkoisilla ulottuvuuksilla ei mielestäni ole
merkitystä. Ennemmin arvostaisin luonnetta ja rehellisyyttä.
Pitäisi kädestä kiinni ja voisin kömpiä
hänen kainaloonsa, rentoutumaan.))

Äänestä

naiset olette noista hauis-implanteista? Kun onhan teilläkin niitä rintajuttuja, niin eiks mekin voida sitten käyttää tuollaisia lihaksenkasvattajia? Minä aattelin mennä käymään Virossa tuossa joku hetki... Otan sellaset kakslitraset.

Äänestä
  • Voih,voi - nytpä tuli erehdys, vallan aika suuri.
    Lausuit -ajattelemattomasti varmaan- että meilläkin niitä rintajuttuja. Kylläpäs niitä kuitenkin aika harvalla on.
    Kauhistuttavan kuuloinen on ajatuskin jostain hauis-implanteista.Huh,huh.
    Muutoin kommentoisin kysymystäsi näin: Eipä näytä minusta kivan näköiseltä kelläkään sellaiset "jättilihakset" Eittämättä tulee mieleen, että ajatus kulkee liikaa samoja kaavoja pitkin.Elämässä pitää olla myös yllätyksiä.

    Äänestä

Kunhan nyt vähän pilke silmäkulmassa kyselen mitä mieltä naiset ovat. Kiva huomata että luonnollisuus on valttia. Sama pätee muuten naistenkin ulkonäössä, ainakin minun mielestäni. Leuat meinaa kääntyä saranoiltaan. Öitä.

Äänestä

3kg punteilla teen joka aamu hartia niska rintalihas sm. 6viikkoo oon nyt tehnyt. eufro olo on sen jälkeen ja tuntuu siltä että kävelee lannekeinuen kuin nuorena. lasten reppu ei ole paljoo muuttunut. vaatii armotonta itsekuria aloitaa vieläkin. itseensä kun ei voi pettää ja jos jää yksi päivä väliin tulee huono omatunto. nivelkipujen takia on pakko antaa vastakipua. olen kuitenkin ihan ylpee vähän itsestäni. tsemppiä vaan sullekin. kyllä miehen käynnistä näkee ja sängyssä huomaa hallitseeko kroppansa. valitettavasti. 59v naikkonen.

Äänestä

Juuri lyhyet kaverit usein bodaavat näyttääkseen miehekkäämmiltä mutta tulos täysin päinvastainen!

Äänestä
  • mitä kummaa siinä on jos pitää itsestään ja kunnostaan huolen. mitä ssinä taivastelet ja hyihyttelet?? mitenkäs sinä kävelet? nouseeko verenpaineet??

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


äijäpolo kirjoitti:

No siis sellaista, kun minä tossa olen hankkimassa uusia lihaksia, ja mietiskelin siinä sitten tämmöstä että onks sellanen teidän naisten mielestä hyvännäköstä että on niinkuin pieni kaveri muuten, mutta sitten on sellaset kauheen bodatut lihakset jotka oikein pullottavat selvästi? Siis niin että siitä heti näkee että tuo kaveri on käynyt salilla? Vai onks sellanen paremman näköstä että on vähän enemmän lihasmassaa, mutta ne ei pullota niin paljoa, ja päältäpäin ei heti arvaa että onko ne hankittu punttisalilla vai vaan esim. raskaissa töissä?
Eiks se ole vähän törpön näköistä jos vaikka ojentajalihas pullottaa selvästi enemmän kuin muut lihakset? Vai onko se seksikkään näköistä? Kertokaa mulle, tää on ratkaiseva kysymys!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu