Pakollinen

myös naisille. Tasa-arvon nimissä.


Minkähän takia tähän viikkotehtävään on pitänyt armeija ympätä mukaan kypärineen ja taisteluvöineen. Ainoastaan rynnäkkökivääri puuttuu.

Entä jos joku pojista olisi ollut siviilipalvelusmies?
3255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

olis käyny armeijan?? heh

Äänestä

käynyt intin ja Niko ei saa osallistua. Farbod ja Sauli kumpikin täytehiihtäjiä, kummankaan suorituksella ei mitään merkitystä tehtävän suorittamiseen, ainoastaan viihdearvo. Koko tehtävänanto täysin naurettava ja noille mahdoton enää suorittaa.

Äänestä
  • kun aina kaksi hiihtää yhtäaikaa yötä päivää.Jaksavathan he valvo juhliessakin,miksei hiihtäen?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


asevelvollisuus kirjoitti:

myös naisille. Tasa-arvon nimissä.


Minkähän takia tähän viikkotehtävään on pitänyt armeija ympätä mukaan kypärineen ja taisteluvöineen. Ainoastaan rynnäkkökivääri puuttuu.

Entä jos joku pojista olisi ollut siviilipalvelusmies?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu