Herra anna minun jotenkin kestää

Läpeensä kyllästynyt

Voi kun tämä muori osaisi edes vähänkään laulaa, vaan kun ei pikkuistakaan viisua hä voi kunnolla esiintuoda. Hänen laulunsa on ilmanaikaistä taistelua alkoholisoituneen äänensä kanssa. Orkesterin myötä hän pystyy henkimään, aaaaaiiikuinen näineeeeeen, minä ainakin pelkään joka hetki, että hänen äänensä pettää. Hänen laulunsa on täyttä kärsimysnäytelmää.

Kyllä missään tilaisuudessa ei Suomalaisia Artisteja ole pantu niin halvalla, kun siinä tilaisuudessa, missä Nakke Johansson jakoi, oliko se peräti parhaan artistin palkinnon. Joukossa oli Suomen parhaat artistit Arja Saijonmaata myöten, niin eiko tuo palkinto annettu tälle hengettömälle huokailijalle, joka ei ole enää 30-neen vuoteen muutakun rääkännyt hyviä iskelmiä.

Kyllä silloin sSumalaista iskelmämusiikkia ja sen parhaita esittäjiä pantiin silloin tosi halvalla. Onko se nyt paras jos on Valitsijan kanssa työskennellyt vuosia yhdessä, Häpeä juhansson jos osaat.

5

970

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tyylitajauinen poju

      olisi pudonnut kelkasta. Ehkä vikaa on myös tuottajassa. Miksi pitää mummoikäisen laulajan esittää parikymppistä. Sitten se kamala kiekuminen, mitä se tarkoittaa ja taustana posetiivia muistuttava säestys humppakomppeineen. Kyllä tämän tason - jos nyt tasosta voidaan puhua - laulajalla pitäisi olla tyylikkäästi soittava bigband säestäjänä, jos kerran on pakko tehdä lisää äänitteitä. Vaihtoehtona tietysti toinen ääripää piano ja basso. Mitäänsanomattoman diskohumpan esittämisen voi jättää idoleille.

    • voi hirveetä

      mitä vonkumista koko tsipale! Eläkkeelle pitäisi jo tämän mummelin mennä. Ääni on mennyt tupakan ja viinan kanssa!

      • lila

        Voi voi ,kyllä minä olen sitä mieltä että Paula paranee vaan vanhetessaan. Ääni on tosi persoonallinen ja uudemmat kappaleet ovat paljon parempia kuin vanhemmat. En ole ollut mikään Paulafani koskaan mutta nykyisin kuuntelen todellla mielelläni. Olis kiva mennä katsomaankin häntä.


      • Tomppa 2
        lila kirjoitti:

        Voi voi ,kyllä minä olen sitä mieltä että Paula paranee vaan vanhetessaan. Ääni on tosi persoonallinen ja uudemmat kappaleet ovat paljon parempia kuin vanhemmat. En ole ollut mikään Paulafani koskaan mutta nykyisin kuuntelen todellla mielelläni. Olis kiva mennä katsomaankin häntä.

        Hyvää Paulaa parhaimmillaan !


      • 60+
        Tomppa 2 kirjoitti:

        Hyvää Paulaa parhaimmillaan !

        Niin..mikäs on ollessa, kun Paula näyttää miten yli kuuskymppiselläkin vielä riittää virtaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      187
      3076
    2. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      64
      2626
    3. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      203
      2240
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      74
      1886
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      102
      1793
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1691
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      104
      1509
    8. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      219
      1176
    9. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1130
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1089
    Aihe