Hei ostin uuden kannettavan. Tuli vaaan mieleen etta tekeeko tolla koneella mitaan ku naytonohjain (NVIDIA GeForce Go 6150 -näytönohjain, enintään 287 Mt jaettua näyttömuistia) ei oo mikaan tykki! Eli soveltuuko toi kone esim. videoiden katseluun. Pelit hoituu PS3:lla :P Kiitos vastauksista jo nain etukateen!
HP Pavilion tx1250eo
NOOBIE
3674
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jos sulla on pelejä varten PS3 niin mihin sä sitä PC olisit tarvinnut? Macci ois olla varmaan hiukan toimintavarmempi peli ainakin tuon käyttiksen suhteen. Se on vähän kuin tietokoneiden pleikkari.
Kaverillani on HP kannettava mutta sen käyttö on jäänyt hävyttömän vähäiselle, oikeastaan Vistan takia. Se vaan sanoo ettei sitä tee mieli käyttää. Käyttelee mieluimmin pöytäkonettaan jossa on Windows XP.
No joka tapauksessa kannettavallasi voi varmasti katsella varmaan niitä videoita. Tosin Vista haukkaa tuosta näyttiksestä varmaan aikamoisen osan tehoista.
mennä untenmaille mäkkisi kanssa. Jo on mäkki miehen tietotaito taso korkeaa luokkaa.
Huonot mäkkinne on täynnä haittaohjelmia ja viruksia jo kun vista vasta boottaa ja se on paljon hienompikin siinä on sellainen lasiläpinäkyvä hienot ikkunat paitsi ei mun koska se on basic mutta isän bisneskannettavassa on ja se on huippuhyvä makso jotain yli 2 ja puoli tonnia! Ihan sikahieno ku mikään mac ikinä.
Teidän mäkeillä ei voi edes pelata mitään hyviä peliä kun niis ei oo virustorjuntoja ettekä osaa tehdä tyhmillä koneillanne mitää niinku windowsin kanssa pelaan.
Kyllä Windows miehet on ne jotka tekee rahaa. ja tietää enemmän koneista niinku toi aika jo sano. Mäkkimiehet vaan polttelee hamppuja ja valittaa ku niillä ei oo rahaa kun niiden kaikki rahat on niissä niiden mäkeissä joilla ei voi edes tehdä mitään.