Missäs iässä vaavinnenne ovat lakanneet yöllä syömästä? Kovasti tässä odottelen että millonkas sitä saisi nukkua ihan koko yön välillä heräämättä syöttämään. Kiinteitä menee jo jonkin verran, soseita puuroa ja korviketta saa. Ikää vauvalla on 5kk.
Yösyönti
kiikii
2422
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
kysymyksiä mihin on yhtä paljon vastauksia kuin vauvojakin;) meidän vaavi nukkui n. 1 kk iästä lähtien koko yön, ystävä perheen poika nukkuin ensimmäisen kerran 2 vuotiaana koko yön.. että sille haitarille se varmaan osuu;)
Meidän typy on nyt 8kk. Kiinteitä menee päivällä suuri määrä ja ennen nukkumaan menoa vielä iso lautasellinen puuroa ja silti yhä edelleen syö kerran yössä. Enpä ole edes yrittänyt jättää sitä maitoa antamatta, kun tyttö vetäisee yölläkin 100-200ml, joten kai sillä ihan oikeesti nälkä on. Kaipa se rippikouluiässä nukkuu jo kokonaisia öitä tai sitten ei ;)