Hienoja
uutisia!!!!
151094
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
vähentävät uusien kohteiden rakentamista, että kyseiset asunnot saadaan myydyiksi.
Kun kysyntä kasvaa jälleen aletaan rakentamaan jälleen uusia kohteita.
saataisiin kasvuun? Viimeinen lause ko. artikkelista: "Vantaan halvemmat asunnot käyvät paremmin kaupaksi."
häntä eikä loppua ole näkyvissä...
Lisäksi realitulot ovat kasvussa...
veroprosentti korkeampi ja matkakustannuksetkin julkisilla korkeammat kuin Helsingissä.
Kaikkihan on suhteellista.
Inflaation puraistua palkankorotuksista jää käteen keskimäärin 40 euroa. Sillähän sitä mällätään
spekulatiivinen paskanpuhumisen arvo on 3pistettä.
Sehän tekee noin 1mrd euron vuosipotin, kyllä sillä varmaan jotain pientä saa hankittua.
ja se näkyy jo pk-seudun muuttotilastoissa. Vantaa 2007 ainoa muuttovoittokaupunki, vielä paremmin ovat pärjänneet kehyskunnat.
spekulatiivinen paskanpuhuminen. Paskanpuhuminen on spekulatiivista eli toistat itseäsi. Jos faktaa - ei paskanpuhumista. Comprende?
ei tule sama tulos kääntäen verrannolisena. Tosin se ei minua yllätä yhtään että sinä et tätä tajua.
tuskin tajuat itsekään. Sitä se huumehöyry teettää.
Argumentit?
itse pidän kyllä enemmän psalamista. Wienerin leikkele käy myös.
Vielä muutama päivä sitten vakuuteltiin, että myymättömien asuntojen ongelmaa ei ole pääkaupunkiseudulla.
Jos 2005 myymättömiä asuntoja oli vähemmän kuin koskaan Suomen historiassa ja tilanne on normalisoitumassa...
"Katsauksessa todetaan, että myymättömiä asuntoja on vielä kohtuullisen vähän eli 11,3 prosenttia myytävistä uusista asunnoista."
Kuppa-lehden artikkeli koski uusia asuntoja.